ABD Hazine Bakanlığı, Altı Bitcoin Adresini Daha Yaptırım Listesine Aldı

44

Bu yazımızda ABD Hazine Bakanlığı, Altı Bitcoin Adresini Daha Yaptırım Listesine Aldı ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Hazine Bakanlığı, bugün itibarıyla dokuz şahsı ve altı bitcoin adresini daha yaptırım listesine aldı.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin yaptırım listesine giren bitcoin adresleri, Amir Hossein Nikaeen Ravari ve Ahmad Khatibi Aghada isimli iki şahıs ile ilişkilendiriliyor.

Hazine Bakanlığı tarafından yapılan izahlara göre bu iki isim, İran’daki Devrim Muhafızları Ordusu’nu destekleyebilmek için fidye yazılımı saldırıları düzenliyordu.

Bakanlık, Ravari ile Aghada’nın onlarca Amerikan şirketine sızıp, bunların birçoğuna fidye saldırısı düzenlediğini öne sürüyor.

Hazine Bakanlığı’nın yaptırım listesine aldığı blockchain adreslerinde hiçbir bitcoin bulunmuyor. Bu adreslerdeki bitcoinler, Ekim 2021-Mayıs 2022 tarihleri arasında çıkartılmış.

Yeniden bu isimlerle irtibatlı olduğu öne sürülen adreslerin bir bölümü ise 2021 yılından beri aktif olarak kullanılmıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.