ABD Hazine Bakanlığı, İllegal Kripto Para İşlemlerinde Kamuoyunu Ölçüyor

38

Bu yazımızda ABD Hazine Bakanlığı, İllegal Kripto Para İşlemlerinde Kamuoyunu Ölçüyor ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Hazine Bakanlığı, kripto paraların yasaya aykırı işlemlere ne şekillerde alet olduğu ve Bakanlık olarak bu işlemlerle nasıl mücadele edebilecekleri konusunda insanların fikrini almaya başladı.

Hazine Bakanlığı bugün konuyla alakalı bir rapor paylaşıp, kamuoyuna yasa dışı kripto para işlemleriyle alakalı toplamda 20 soru yöneltti.

Bunlar arasında kripto paraların yasaya aykırı finansal işlemlerde ne şekillerde kullanılabildiği, bunların ne gibi riskler doğurduğu, suç gelirlerinin aklanması ve terörizm finansmanı ile mücadele dahilinde atılan adımlar konusunda sorular bulunuyor.

Bakanlık ayrıca “AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Hazine Bakanlığı, dijital varlıklara uygulanan AML/CFT standartlarıyla alakalı kamu-özel sektör arasındaki iletişimi iyileştirmek için neler yapabilir?” sorusuna da cevap arıyor.

Hazine Bakanlığı, bu adımı AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Başkanı Joe Biden’ın bu yılın başında kripto paralarla alakalı imza attığı kararname doğrultusunda attı. Bakanlık, sorduğu sorular için 3 Kasım 2022 tarihine kadar cevap toplamaya devam edecek.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.