Alarko Carrier Temettü Dağıtım Tarihi Ve Oranı

0 61

Kâr payı dağıtımı ile kazanmak isteyenler için Alarko Carrier temettü 2022 yılı takvimi, temettü oranı ve Alarko Carrier temettü tarihi hakkında detaylar.

Alarko Carrier TEMETTÜ 2022:

Net 0 TL
Brüt 0 TL

Temettü dağıtılmayacak…!

Temettü Nedir?

Temettü, şirketin elde ettiği dönem sonu net kâr üzerinden yasal vergi ve giderler çıkarıldıktan sonra kalan tutarın %20’sinde az olmamak üzere şirket hisse senedine yatırım yapan ortaklarına bedelsiz olarak dağıtmış olduğu kâr payıdır.

Temettü Nasıl Alınır?

Temettü dağıtımı yapan şirketin kâr payı dağıtımından faydalanmak için genel kurulda alınan temettü dağıtım tarihinden bir önceki kapanışa kadar şirket hisse senedi sahibi olunması gerekmektedir. Temettü dağıtımından faydalanmak için başvuru yada işlem yapılması gerekmemektedir. Hisse senedi sahibi olunması yeterlidir.

Alarko Carrier şirketi temettü ödemesinden faydalanmak için şirket genel kurulunda açıklanan temettü dağıtım tarihinden bir önceki kapanışa kadar Alarko Carrier hisse senedi sahibi olunması gerekmektedir.

Alarko Carrier Neden Temettü Dağıtır?

Şirketler uzun vadeli yatırımcıların dikkatini çekmek ve mevcut yatırımcılara güven vermek amacıyla temettü dağıtmaktadırlar. Temettü dağıtımına karar verilebilmesi için şirketin dönem sonu net kâr elde etmesi gerekmektedir.

Alarko Carrier temettü 2022 yılı dağıtımına ilişkin görüş ve önerilerinizi yorumlar alanından paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.