Aleph Zero Coin Nedir? Hangi Borsadan Alınır?

54

Bu yazımızda Aleph Zero Coin Nedir? Hangi Borsadan Alınır? ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Son günlerin en popüler altcoinlerinden biri olan Azero coin’i sizler için inceledik. Bu yazımızda Azero ile ilgili öğrenmeniz şart olan şeyleri belirttik.

Azero Coin Nedir?

Saklılık odaklı blockchain sistemi olan Aleph Zero, proof of stake (pay ispatı) mekanizması kullanmaktadır. Kripto para ekosistemine daha güvenli bir ortam sunmak için tasarlanan Aleph Zero, her düğümün değişik bir işlemi temsil ettiği Yönlendirilmiş Döngüsel Olmayan Grafik (DAG) tabanlı bir blockchain sistemidir. Azero, bu arada data yapısı olarak DAG’yi kullanmaktadır. Aleph Zero projesi, Adam Gągol, Matthew Niemerg, Michał Świętek ve Antoni Żółciak isimli dört kişi tarafından heyetmiştir.

Aleph Zero blockchain’inde para transferi çok kısa müddette güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir. Ayrıca blockchain üzerinde yapılan transferlerde çok düşük işlem fiyatları alınmaktadır.

Azero Coin Projesi Nedir?

Blockchain’de bulunan çok zincirli güvenlik tabakası sayesinde bütün ağlarda kullanılabilen Azero, nesnelerin interneti (IoT) için oldukça ölçeklenebilir, hızlı, merkeziyetsiz, güvenli ve düşük fiyat sunmaktadır. Aleph Zero, tedarik zinciri için de hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Bu hizmet sayesinde ağ üzerinde dağıtım ve lojistik işlemlerinin geçmiş bilgileri ilave edebilir yeni kayıt oluşturulabilir. Şirketin tasarıları arasında; gayrimenkul satın almak ve satmak, kredi müracaatında bulunmak ve hisse senedi alım-satımı yapmak gibi bir hayli legal işlemi blockchain teknolojisiyle birleştirmek bulunuyor.

Ayrıca platform, web tarayıcılarında merkeziyetsiz domain sistemi sunmaktadır. Bu sayede saklılığın artırılmasına yardımcı olmaktadır.

Azero Coin Çıkış Tarihi

Proje 2018 yılında kurucu ortakların tanıdıklarından buldukların tohum yatırımlarla başlatıldı. Başlangıç mertebesi takriben 3 yıl sürdü ve hemen peşinden mahalli token Azero’nun genel satışı 2021 yılında bitirdi. Aleph Zero, ana ağında (mainnet) ilk 10 Kasım 2021 yılında yayınlandı. Aleph Zero projesinde üzerinde şu anda 30’dan fazla kişi çalışmaktadır.

Azero Coin Nasıl Çalışır?

Azero’nun platformunda merkeziyetsiz dosya depolama özelliği bulunmaktadır. Denetleyici bir müessese tarafından yapılan araştırmalar neticesi Aleph Zero’nun saniyede 89.600’den fazla işlem yapabildiği belirtilmiştir. Ayrıca ağda yer alan işlemlerin nerdeyse fiyatsız olması birçok yatırımcının dikkatini çekmiştir. Azero, işlem başına 0,0003 Azero fiyat almaktadır. Azero’nun kendi sitesinde kullanıcıların pasif gelir ele geçirebileceği stake olanağı sunuyor. Bir kripto parada stake edilen miktar ne kadar fazla olursa piyasadaki dolaşım azalacağı için ücrete etkisinin pozitif olması beklenir. Stake sayesinde blockchain güvenliğin ve güvenilirliğinin artırılması tasarılanıyor.

Şirket, stake edilen Azero’nun yıllık %10 ila %20 oranı aralığında ödüller veriyor. Ayrıca, 25.000’den fazla Azero’su bulunan kullanıcıların validatör olabileceği bir özelliğin yakında açılacağı belirtiliyor.

Azero Coin Yorumu ve Geleceği

Aleph Zero, işletmelerin ve hükümetlerin kullanacağı merkeziyetsiz bir ağ olmayı tasarılıyor. Bu yüzden kullanım alanının çok geniş olacağı düşünülüyor. Şirketin yol haritasında yer alan ve tasarıladıkları bütün işlemler mahalli token’ı Azero ile yapmayı düşündüklerinden birden fazla yorumcu kripto paranın değerinin artabileceğini düşünüyor. Yol haritasına göre sıfır bilgi ispatı (ZKP) sistemine geçmeyi ve bir sonraki evrede web cüzdanı çıkarmayı amaçlıyorlar.

Azero CoinGecko verilerine göre yazım sırasında son 24 saatlik periyotta %3,5 düşüş yaşayarak 0,955 dolardan işlem görmektedir. Piyasaya sürüldüğünden bu yana birçok kişi tarafından konuşulan Azero, 15 Nisan 2022 tarihinde 3 dolarlara erişmişti. Kripto paranın şimdiye kadarki en düşük düzeyini ise 28 Ocak 2022 tarihinde görmüştür. 28 Ocak tarihinde Azero ücreti 0,72 dolar civarlarıdır.

Azero Coin’in 24 saatlik hacmi 851 bin dolar düzeylerinde bulunuyor. Dolaşım arzı CoinMarketCap verilerine göre 73 milyondan fazladır. Toplam arzı ise 300 milyon olarak belirlenmiştir.

Aleph Zero, CoinMarketCap’in yapmış olduğu en değerli kripto para sıralamasında 3085. sırada bulunmaktadır. Kripto para, halka açık kaynak kodlu bir blockchain sistemidir. Güncel piyasa değeri sie 70 milyon dolardan fazladır.

Dolaşımdaki arzının toplam arzın dörtte biri kadar olması ücret için negatif bir etki yaratabilecekken, şirketin stake protokolü sayesinde dolaşımda bulunan kripto para sayısı azalabilir. Azero’ya fazladan hacim gelmesi ve daha büyük borsalarda listelenmesi vaziyetinde fiyat için önemli bir artış yaşanabilir.

Ayrıca şirket, tasarıladığı gibi bir hayli işletme ve hükümetle anlaşırsa haberin getirdiği etkiyle birçok büyük borsa da listelenebilir. Bu sayede git gide daha popüler bir kripto para olacak olan Azero çok büyük yükselişler yaşayabilir.

Azero Coin Hangi Borsadan Alınır?

Azero şu anda kimi merkezi kripto para borsasında bulunmaktadır. Bunların arasında Meksika merkezli kripto para borsası MEXC, Çin merkezli kripto para borsası Gate.io ve Hoo bulunuyor. Azero’nun en yüksek hacimli olduğu kripto para borsası MEXC’dir.

  • İçerikte yer alan bütün veriler bilgilendirme amaçlıdır. Rastgele bir yatırım tavsiyesi içermez. Yatırım kararlarınızdan yazının yazarları mesul tutulamaz. Ayrıca her yatırım ve ticaret hareketi risk barındırır. Bu sebeple yatırım yaparken kendi araştırmalarınızı yapmanız gerekmektedir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.