Amazon ve Marvel’dan FTX İçin İş Birliği: Çöküş Tüm Sektörleri Harekete Geçirdi

8

Bu yazımızda Amazon ve Marvel’dan FTX İçin İş Birliği: Çöküş Tüm Sektörleri Harekete Geçirdi ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Kripto para borsası FTX’in çöküşü ve Sam Bankman-Fried’in başından geçenler Prime Video’da gösterilmek üzere Amazon tarafından dizileştiriliyor.

FTX çöküşü ve SBF’in dahil olduğu skandallar zinciri film ve dizi sektörünün alaka odağında bulunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iflasa değin bir belgeselin ve uzun metraj filmin yapılacağına dair haberlerin çıkmasının hemen peşinden şimdi de Amazon’un, konuyla ilgili 8 bölümlük dizi yapacağı duyuruldu.

Prime Video‘da gösterilmek üzere hazırlanan dizi, Marvel filmlerinde görev almış yönetmen ve yapımcılar Joe Russo, Anthony Russo, Mike Larocca, David Weil ve Natalie Laine Williams gibi kuvvetli isimlerden oluşan bir kadroya teslim edilecek ve dizinin yapımcılığını AGBO prodüksiyon şirketi üstlenecek. Dizinin senaryosunu ise David Weil tarafından yazılacak.

8 bölüm olarak yapılacak dizinin yaşanan iflası hangi açıdan ele alacağı konusunda rastgele bir detay verilmese de FTX çöküşüne konusunda ayrıntıları SBF’in hayatı ile irtibat kurularak anlatılacağına değin iddialar medyada bulunmaya başladı.

Bir dizi konusunda çalışan Amazon’un, bu arada “The Big Short“un yazarı Michael Lewis‘e ait FTX hikayesinin telif hakkını alıp filme çekmek için Apple ve Netfilix ile yarış halinde olduğu belirtilmişti.

Alakalı yazı:  Apple, Amazon ve Netflix FTX ve Kurucu SBF İçin Yarışıyor: Filmin Yayın Haklarını Kim Alacak?

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.