Antik Bitcoin (BTC) Balinaları Kış Uykusundan Uyanıyor: Satış Baskısı Mı? Manipülasyon Mu?

35

Bu yazımızda Antik Bitcoin (BTC) Balinaları Kış Uykusundan Uyanıyor: Satış Baskısı Mı? Manipülasyon Mu? ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Satoshi döneminden kalma Bitcoin balinası kripto para borsası Kraken’e takriben 100 milyon dolar değerinde 5.000 Bitcoin (BTC) gönderdi.

Oklink tarafından sağlanan verilere göre, bir Bitcoin balinası tarafından 2013 yılında oluşturulmuş cüzdandan 4 Eylül tarihinde Kraken’e 5.000 Bitcoin transfer edildi. Data platformlarının sağladığı bilgiler göz önünde bulundurulduğunda son birkaç hafta içerisinde birden fazla eski Bitcoin balinasının adresinde toplu hareketler belirledi.

OKLink tarafından uyandığı saptayan balinanın son hareketi Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşmişti. Aralıklı olarak değişik adreslere oldukça küçük miktarlar transfer eden hesabın ilk kaydı, 19 Aralık 2013’te 5.000 Bitcoin’in girişi ile başlıyor.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının vasati fiyatının güncel ücrete oldukça yaklaştığı bu dönemlerde Bitcoin balinalarının toplu hareketleri satış baskısı olarak görülebiliyor. Ancak balinaların genelde varlıklarını tezgah üstü piyasalarda satma ihtimalleri daha yüksek olduğu için satışların piyasa ücreti üzerinde etkili olması beklenmiyor.

Alakalı yazı:  Bu Göstergeye Göre Bitcoin (BTC) Bir Dip Daha Yapabilir: Ayı Piyasasının Sonu Mu?

Eski cüzdanların toplu hareketleri sosyal medyada, alakalı hesapların Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto ile ilişkili olduğuna değin spekülasyonlara yol açıyor. Ancak bu iddiayı spekülasyondan öteye götürecek bir delil bulunamıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.