Apple, Amazon ve Netflix FTX ve Kurucu SBF İçin Yarışıyor: Filmin Yayın Haklarını Kim Alacak?

7

Bu yazımızda Apple, Amazon ve Netflix FTX ve Kurucu SBF İçin Yarışıyor: Filmin Yayın Haklarını Kim Alacak? ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Apple, Amazon ve Netflix “The Big Short” gibi önceden filme çevrilmiş popüler kitapların yazarı ve basın mensubu Michael Lewis tarafından kaleme alınan FTX’in çöküş hikayesinin film haklarını almak için birbiriyle yarışıyor.

Deadline tarafından sunulan habere göre Apple ile AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li popüler yazar Michael Lewis, FTX çöküşüne ait bir hikayenin telif hakları için bir anlaşmaya varmak üzere. Aktarılan bilgilere göre Apple, Michael Lewis’in yakında çıkacak olan kitabını filme dönüştürmek için ciddi bir öneri sundu ancak şirketin Netflix ve Amazon’un yoğun rekabetiyle karşı karşıya olduğu söyleniyor. Kaynakların yedi haneli rakamlarla dile getirdiği anlaşma bitirirse Apple, proje için Netflix ve Amazon gibi rakiplerini geride bırakmış olacak.

Lewis konuyla alakalı Financial News’e verdiği beyanatta şu ifadelere yer verdi:

Sanırım bir kripto kitabı olarak çerçevelenmesi olası, ancak bu bir kripto kitabı olmayacak. Bu sahiden sıra dışı bir karakter ile ilgili olacak. Kripto ile ilgili her şeyi öğreneceksiniz ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki piyasa yapısını neyin mahvettiğini vb. göreceksiniz.

Yapılan haberde, Moneyball, The Big Short ve The Blind Side gibi kitapların yazarı Lewis’in son 6 aydır FTX’i ve kurucu Sam Bankman-Fried‘i yakından izlediği ve yaşanan gelişmelere hakim olduğu belirtildi:

Lewis’in kitabı Bahamalar’daki lüks tatil köyünü satışa çıkarmak zorunda kalan Bankman-Fried’ın başına gelenleri izaha çalışacak ve Tom Brady ve Larry David’in de aralarında bulunduğu bir dizi ünlünün tatil köyünün tanıtımındaki rolleri hasebiyle dava edilmesine neden olan serpintiyle başa çıkmaya çalışacak.

Geçtiğimiz hafta projenin çevreninde dönen diğer isimler arasında Amazon Studios, David Heyman, yazar Wells Tower ve David Yates, David Fincher ile Netflix ve Josh Gad ile Sugar23’ün bulunduğunu duymuştuk.

Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde Oscar adayı yönetmen David Darg ve XTR film stüdyolarının, FTX çöküşü ve borsanın kurucusu Sam Bankman-Fried hakkında bir belgesel film yapmaya hazırlandığı duyurulmuştu.

Alakalı yazı:  FTX Çöküşü ve Kurucu Sam Bankman-Fried Belgesel Filme Konu Oluyor

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.