Binance US. ve İsviçreli SEBA Bank Ethereum (ETH) Staking Hizmeti Başlatıyor

50

Bu yazımızda Binance US. ve İsviçreli SEBA Bank Ethereum (ETH) Staking Hizmeti Başlatıyor ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Merge güncellemesi öncesi AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li kullanıcılarına Ethereum Staking hizmetini tanıttı.

Binance.us tarafından bugün paylaşılan bir gönderide AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li kullanıcılar için özel bir staking programını devreye alacağını duyurdu. Binance, mevzubahis Ethereum staking programı ile  AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li müşterilerine 0,001 Ethereum (1,51 dolar) kadar düşük bir miktar için yıllık %6’lık bir kazanç (APY) sunmaya başlayacağını izah etti. Binance.us CEO’su Brian Shroder, amaçlarının Coinbase ve Gemini gibi rakipler tarafından sunulan stake APY’leri geçmek olduğunu dile getirdi.

Ethereum Merge güncellemesinin 15 Eylülde gerçekleşmesi bekleniyor. Merge işleminin hemen peşinden Ethereum ağı İş Delili (PoS) sistemine geçiş yapmış olacak ve Ethereum’da madencilik tamamiyle bitecek. Bu noktada kullanıcıların Ethereum stake etmesi ağın çalışma güvenliği için önem arz edecek.

İsviçreli SEBA Bank da Staking Hizmeti Sunuyor

Güncellemeye bu kadar yakın vakit kalmışken öncü kuruluşlardan gelen staking hizmeti haberleri artmaya başladı. Bu doğrultuda İsviçre’nin kripto para hizmeti sağlayan regüle edilmiş bankası SEBA Bank da 7 Eylül tarihinde yaptığı izahta Ethereum staking hizmetinin başlatıldığını duyurdu.

SEBA Bank, Ethereum kilitleme müddetlerinin müşteri tercihlerine göre farklık göstereceğini duyurmuş olsa da, ilk evrede ağın algoritma kaidesi gereği kilitlenen Ethereum’lar ise 2023’ün ikinci çeyreğinde yapılması beklenen Şangay güncellemesine kadar sistemde kilitli kalmaya devam edecek. Ayrıca en az 32 Ethereum stake eden kullanıcılar  banka tarafından yönetilen aktif bir validatöre (doğrulayıcı) katılacaklar.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.