Binance’den Küçük Yatırımcıları Sevindirecek Haber: Opsiyon Platformunu Piyasaya Sürüyor

49

Bu yazımızda Binance’den Küçük Yatırımcıları Sevindirecek Haber: Opsiyon Platformunu Piyasaya Sürüyor ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Dünyanın en yüksek hacme sahip kripto para borsası Binance, çok daha düşük sermaye ile pozsiyon alabileceği yeni işlem platformunu piyasaya süreceğini duyurdu.

Binance 9 Eylül tarihinde resmi internet sitesi üzerinde yaptığı ilanda, yatırımcıların çok daha düşük sermaye ile spot veya vadeli pozisyonlarına eşit pozisyonlar alabileceği opsiyon platformunu piyasaya süreceğini duyurdu. Platform 13 Eylül tarihinde kullanıma açılacak.

Binance gönderisinde, opsiyon platformunda %0,02 işlem fiyatı ve %0,015 kullanım fiyatı ile piyasadaki diğer opsiyon platformlarında çok daha düşük komisyonla yüksek likiditeye ulaşabileceğini belirtiyor.

Opsiyonların USDT olarak fiyatlandırılacağını belirten Binance, Ethereum fork vaziyetinde Ethereum opsiyonlarının kullanım ücretlerinde farklık yapmayacağını bildirdi. Gönderide, Merge güncellemesinden önce veya sonra listelenen Ethereum opsiyonları standart uzlaştırma prosedürünü izleyeceği ve Ethereum’un işPoS sürümünün USDT değerini temel alacağı bilgisi bulundu.

Binance tarafından yapılan ilanda, opsiyonların yatırımcılarına alım ve satım hakkı tanıması sebebiyle çok daha düşük sermayeler ile düşük bir prim karşılığında spot veya vadeli piyasalarda alınan pozisyonlara denk pozisyonlar alınabileceği belirtiliyor. Ayrıca bu özellikleri sayesinde opsiyonların harika bir pozisyon güçlendirme ve portföy çeşitlendirme aracı olduğundan söz ediliyor.

Binance’te %20 indirimli işlem yapmak için buradan üye olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.