Binance’in Kurtarma Fonuna 1 Milyar Dolar Daha: Destek Arayan 150 Başvuru Geldi

6

Bu yazımızda Binance’in Kurtarma Fonuna 1 Milyar Dolar Daha: Destek Arayan 150 Başvuru Geldi ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), endüstri kurtarma fonuna 1 milyar dolar daha tahsis edilerek 2 milyar dolara çıkarıldığını duyurdu. Şuan için kayıtlı 7 destekçisi bulunan fona, destek arayan 150 değişik müessese tarafından müracaatta bulunuldu.

CEO CZ, başta 1 milyar dolar olarak izah eden ancak ihtiyaç duyulması halinde yakın gelecekte 2 milyar dolara kadar çıkarabileceği belirtilen Binance’in endüstriyi kurtarma fonu Industry Recovery Initiative (IRI) için ekstra 1 milyar dolar daha tahsis edildiğini duyurdu. CZ ayrıca tahsis edilen son miktar ile 2 milyar dolara çıkarılan fona ait tüm varlıkların BUSD olarak tutulduğunu izah etti. Bilinen kayıtlı ve taahhütlü 7 destekçisi bulunan fon, şimdiden destek arayan takriben 150 farklı kuruluştan müracaat aldı.

Şu ana kadar Jump Crypto, Polygon Ventures, Aptos Labs, Animoca Brands, GSR, Kronos ve Brooker Group takriben 50 milyon dolar ile fona katılmayı taahhüt etti ve yakında daha fazla katılımcının katılmasını bekleniyor. Ayrıca kripto paraların popüler yüzü Justin Sun ve Tron DAO’da Binance kurtarma fonuna katkıda bulunacak .

Kurtarma fonu, sıkıntılı kripto varlıklarını satın almak ve sektörü desteklemek için kullanılacak. Binance önceden yaptığı izahta fon ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

Kriptoda lider bir oyuncu olarak, tüketicileri koruma ve sektörü yine yapma konusunda öncülük etme sorumluluğumuz olduğunun farkındayız. Bu fon, Web3’ün geleceğini desteklemeye hevesli kuruluşlar için bir ortak yatırım fırsatıdır.

CZ, 24 Kasım Perşembe günü Bloomberg ekranlarında verdiği bir beyanatta “Endüstrinin şimdi kurtarılmaya ihtiyacı var 2023’de değil. Bu çok hızlı hareket eden bir endüstri ve bizimde günlük bazlı olarak hızlıca reaksiyon vermemiz gerekiyor.” ifadelerine yer vermişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.