Bitcoin (BTC) Madencisi Milyarlarca Dolar Zarar Etti: Faaliyetleri Konusunda Şüpheli

14

Bu yazımızda Bitcoin (BTC) Madencisi Milyarlarca Dolar Zarar Etti: Faaliyetleri Konusunda Şüpheli ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Bitcoin (BTC) madencisi Core Scientific, finansal belirsizlik ve Bitcoin ücretindeki düşüşle beraber gelen mali krizler sebebiyle önümüzdeki 12 ay için faaliyetlerini devam ettirme konusunda önemli bir kuşku duyduklarını izah etti.

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific yayınladığı üçüncü çeyrek raporunda, 434,8 milyon dolar net zarar ettiğini izah etti. Şirket, Kasım 2023‘e kadar faaliyetlerine devam edebilmek için ek likiditeye ihtiyacı ve büyük bir belirsizlik içerisinde olduğunu söyledi.

Firmanın ilk iki çeyrekteki 862 milyon dolarlık net zararının hemen peşinden üçüncü çeyrek için paylaştığı bu verilerle birlikte 2022 yılı için toplam net zararı, 1,71 milyar dolar düzeyine erişti.

Bitcoin ücretindeki ciddi düşüş ve madencilik giderlerinin artmasının ardından bir belirsizlik ortamına sürüklenen şirket, önceden iflas eden birden fazla madencilik şirketinin arasına katılabilir.

Kasım 2023’e kadar faaliyetlerini sürdürebilmek için ek likiditeye ihtiyaç duyacağını belirten şirket, nakit kaynaklarının “2022 yılı sonuna kadar veyahut daha erken tükeneceğini” öngördüğünü de izahlarına ilave etti:

Şirketin mali vaziyetine ait belirsizlik göz önüne alındığında, Kasım 2023’e kadar faaliyetlerini sürdürebileceği konusunda önemli kuşkular bulunmaktadır.

Şirket geçtiğimiz ay SEC’ye yaptığı bildirimde, elinde yalnızca 24 BTC ve 20 milyon dolarlık bir nakit kaldığını izah etmişti. Şirket, Terra (LUNA) çöküşünün ardından haziran ayında Bitcoin satışlarına başlamış ve tam 7.202 BTC satmıştı.

Alakalı yazı:  Madenci Satışları Devam Ediyor: Core Scientific Haziran Ayında 7.202 Bitcoin (BTC) Sattı

Kasım ayının başlarında Core Scientific paydaşlarının olası bir iflastan korunmak için legal arayışa girdikleri belirtilmişti.

Alakalı yazı:  Zor Günler Geçiren Bitcoin (BTC) Madencisi Core Scientific’in Paydaşları Olası Bir İflası Araştırıyor

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.