Bloomberg Analistine Göre Kripto Para Krizi 2008 Krizinden Daha Kötü Sonuçlanabilir

10

Bu yazımızda Bloomberg Analistine Göre Kripto Para Krizi 2008 Krizinden Daha Kötü Sonuçlanabilir ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Bloomberg’ün podcast sunucularından Joe Weisenthal, kripto paraların sonucunun 2008 sonrası emlak piyasası kadar parlak olamayabileceğini iddia etti.

Sunucu ve analist Joe Weisenthal, 2008 emlak piyasası krizi ile içerisinde bulunduğumuz kripto para piyasası krizinin ilk görüşte birbirine benzese de oldukça önemli bir farklılık barındırdığını belirtti. Weisenthal, 2008 krizi esnasında ve sonrasında insanların hala barınmaya ihtiyaç duyduklarını ancak kripto para birimlerine şu an kimsenin ihtiyacı olmadığını dile getirdi.

Kripto para sektörü için şu anda tek gelir kaynağının spekülasyon olduğunu iddia eden sunucu, kullanım alanı olmadığı için ayı sezonlarında çok daha keskin düşüşler görmenin natürel olduğunu ve gelecekte de buna benzer pek çok sürecin yaşanacağını düşündüğünü belirtti. Diğer taraftan Weisenthal, kripto para birimlerinin sıfırlanacağına da inanmadığını zira yüksek volatiliteden kar etme arzusunun tamamiyle ortadan kalkmasının pek olası gözükmediğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Endonezya’da katıldığı bir konferansta halihazırda kripto para piyasalarında yaşananların 2008 krizine benzer bir süreç olduğunu iddia etmişti.

Alakalı yazı:  FTX ve Binance Krizini Tetikleyen CZ: Kripto piyasası 2008 finansal krizine benzer bir vaziyette

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.