Cardano (ADA) Geçtiğimiz Hafta İlk 10 Kripto Para Arasındaki En İyi Performansı Gösterdi: İşte Yüzde 13’lük Artışın Nedeni

81

Bu yazımızda Cardano (ADA) Geçtiğimiz Hafta İlk 10 Kripto Para Arasındaki En İyi Performansı Gösterdi: İşte Yüzde 13’lük Artışın Nedeni ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA) son günlerde iyi bir performans sergilemeye devam ediyor. Bu performansın arkasındaki sebepleri haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

Kripto para marketinin yedinci esnasında yer alan Cardano, günümüzde iyi bir performans sergiliyor. Bu performansın arkasında ki en büyük sebeplerden bir tanesinin de yaklaşmakta olan Vasil hard fork olduğu söylenebilir. Takriben 3 aydır ertelenen büyük güncellemenin tarihi geçtiğimiz günlerde netleşti ve bu netlik kripto paraya olan güveni tazeledi. Cardano ekibi tarafından yapılan izahta Vasil güncellemesinin 22 Eylül tarihinde gerçekleşeceği duyuruldu.

Alakalı yazı:  Büyük Cardano Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu

Uzun müddettir tartışmaların odağında yer alan güncelleme, test mertebelerini başarı ile geçmesine karşın güvenlik meseleleri sebebiyle ana ağa geçişte meseleler yaşıyordu. Son günlerde mevzubahis güncelleme ile ilgili ortalık kızışmış ve geliştiricilerden tarafından vaziyetin yıkım olduğuna konusunda izahlar gelmişti. Sanki bir “karmaşa” olarak tanımlanabilecek bu gelişmelerin hemen peşinden ekip lideri Hoskinson tarafından güncellemeye ait bir meselenin olmadığını ve ekibin hiç olmadığı kadar hazır olduğunu belirtmişti.

Alakalı yazı:  Cardano Vasil Hard Fork Hiç Olmadığı Kadar Yakın: Geriye Yalnızca Yüzde 29 Kaldı

Coingecko verilerine göre son 7 günlük periyotta %13 civarında bir yükseliş performansı sergileyen Cardano için son vurucu haberin izah edip güncelleme tarihinin netleşmesinin hemen peşinden ücreti hız kesmeyen bir yükseliş hareketi izledi. Gösterdiği bu performans ile beraber piyasa değerine göre Ripple‘ı (XRP)  geride bırakan Cardano, marketin yedincilik koltuğunda oturuyor. Haberin kaleme alındığı esnada ADA ücreti 0,489 dolardan piyasalarda işlem görüyor. Sahip olduğu 16.5 milyar dolar piyasa değeri ile market sıralamasındaki ilk 10 konumunu uzun müddettir korumayı muvaffak olan Cardano’nun 45 milyar adet toplam arzı bulunuyor.

Merakla beklenen güncelleme Cardano ağı için “bugüne kadarki en büyük ve en iyi yükseltme” olarak tanımlanıyor. Şirketin yaptığı izaha göre, güncelleme bu arada geliştiriciler için daha yüksek verim, geliştirilmiş komut dosyası performansı ve daha düşük fiyatlar sağlıyor.

Şimdiye kadar ki süreçte yatırımcılar ve ekip için her şey yolunda gitse de, ekim başı gerçekleşecek güncellemenin olası bir mesele yüzünden tekrardan ertelenmesi ücret üzerinde bir yıkımı tetikleyebilir. Veyahut başka bir senaryoda “haberi sat” fırsatını gören yatırımcılar aşağı yönlü bir satış baskısı oluşturabilirler.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.