Dock Coin Nedir? Dock Coin Tüm Hakkında Bilmeniz Gerekenler

36

Bu yazımızda Dock Coin Nedir? Dock Coin Tüm Hakkında Bilmeniz Gerekenler ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Kripto para ekosisteminin yenilikçi projelerinden Dock Coin’i sizler için araştırdık. Bu yazımızda Dock’un projesini ve geleceğini sizlere aktaracağız.

Dock Coin Projesi Nedir?

Dock coin, dock ana ağının doğrulamanması için hizmet veren bir coindir. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak hizmet veren Dock Association tarafından desteklenmektedir. Müessesesel şirketler için hızlı bir şekilde hatıranda onaylanabilir kimlik doğrulama hizmeti sunan Dock Coin, bütün kripto para marketinin 616. esnasında bulunmaktadır. Dock network İsviçre‘de heyetmiştir. Ana ağında işlemlerin yapılmasına imkan sağlayan dock coin ise legal olarak kabul edilebilir bir coin olarak görülmekte ve kullanıcılar tarafından seçenek edilmektedir. Dock coin kuruluşların dolandırıcıklara karşı tedbir almasına ve doğrulanabilir bir altyapı sunmasına imkan tanır. Şirketin ana amacı ise özellikle çok personele sahip şirketlerin çalışanlarını yönetmede ve güvenliklerini sağlamada kullandıkları kimlik doğrulama ve biyometrik kimlik gibi verilerin blokchain teknolojisi ile akıllı kontrat olarak yapılmasıdır.

Kullanıcı cüzdanları üzerinde doğrulanabilirlik olanağı tanıyan Dock, mahalli uygulamasındaki her cüzdan aracılığıyla Dock coin alımına imkan tanır. Ayrıca kullanıcılar bu cüzdanlarda coinlerini gizleyebilir ve stake edebilirler. Dock uygulaması iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanıma uygundur.

İsteyen her kullanıcı Dock coin ağında doğrulayıcı (validatör) olabilir. Bunun için rastgele bir bulut sağlayıcısı, asgari fiyatla bir Dock düğümünü (node) çalıştırmak için kullanılabilir.
Spesifik olarak, aşağıdakiler gereklidir:

  • Asgari 1 adet madencilik cihazı
  • En az 4 GIGABYTE RAM
  • En az birkaç yüz GIGABYTE’lık SSD kapasitesi; ancak zincirin her vakit büyüdüğünü ve doğrulayıcıların teknolojilerini taze tutmaları gerektiğini unutmayın. Bu yüzden disk kullanımı periyodik olarak gözden geçirilmeli ve gerekirse artırılmalıdır.
  • WAN üzerinde 10 Mbps bant genişliği.

Dock Coin Çıkış Tarihi

Dock, ICO‘larını Şubat 2018’de başlattı ve 1 milyar toplam arzın %30‘unu her biri 0,08329 dolara satarak 20 milyon dolar topladı. Dock ana ağı 30 Eylül 2020 tarihinde başlatılmıştır. Dock coin, açık kaynak kodlu bir blockchain altyapısı ile oluşturulmuştur.

Dock Coin Nasıl Alınır?

Dock coin’i nereden alınır sorusunun bir çok yanıtı var. Dock coin bir hayli merkeziyetsiz borsadan alınabiliyor. Bunların en büyüklerine ve günevirlerine Binance, Gate.io, Kucoin, Huobi, Wazirx, AAX, BKEX, Hotbit, ZT örnek olarak gösterilebilir. Dock Coin projesi ile ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına USDT, USDC, Ethereum, Bitcoin gibi bir kripto para birimlerini yatırarak tokeni satın alabilirler.

Dock Coin Geleceği Nasıldır?

Özellikle dijitalleşen ekonomide ki en büyük meselelerden bir tanesine, kopyalabilirlik ve dolandırıcılık konularına çözüm sağlayan Dock coin umut vadedici bir geleceğe sahip görünüyor. Dokümanların ve sertifikaların bu kadar kolay bir şekilde kopyalandığı ve bir dosyanın orjinalliğine her zaman kuşkuyla yaklaşıldığı günümüz koşullarında, Dock’un sunduğu Doğrulanabilir Kimlik Bilgileri (VC’ler) sayesinde, Dock geleceği bir çok kullanıcı tarafından parlak görülüyor. Bu arada Dock coin mainnet şimdiye kadar hiçbir hack saldırısına uğramadı ve meselesiz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu vaziyet büyük yatırımcılara güven sağlıyor.

Dock’un geleceğine yönelik bu umut veren teknolojisi özellikle birinci sınıf kuruluşlar tarafından, vesikaları hatıranda doğrulamak için kullanılıyor. Doğrulanabilir Kimlik Bilgileri altyapısı, kripto imzası içeren belgeler olarak karşımıza çıkıyor ve herhangi birinin bu kimlik verisini hatıranda doğrulamasını sağlayan bir damga içeriyor. Sahtekarlığa karşı korumalı ve tek bir tıklamayla doğrulanabilen bu yenilikçi sistem, dijital ekonomide insanlar ve kuruluşlar arasında güven sağlama aracı olarak işlev görüyor.

Bu arada Dock coin’in 2022 üçüncü çeyrek yol haritasında yer alan Ethereum ile köprü oluşturma güncellemesi, kripto piyasasının en hacimli ikinci projesi olan Ethereum tarafından Dock’a hacim çekeceğe benziyor. Dock coin’in gelecek yol haritasındaki dikkat çeken diğer yenilikler ise; 2022 nihayetinde piyasaya sürülmesi beklenen web cüzdanı ve mobil uygulama üzerinden stake olanağı sunacak olması şeklinde öne sürülebilir. Yakın vakitte beklenen bir Dock coin haberi olmasa da, kullanıcılar, Dock coin haberleri konusunda geleceğe yönelik beklentilerine devam etmektedir.

Doğrulayıcılık kalibiliyetini randımanlı enerji kullanımı ile harmanyalan Dock, diğer kripto paralara mukayese et en düşük karbon ayak izine sahip Nominated Proof of Stake (Aday Pay Ispatı) modeliyle oluşturulmuş bir mimari yapıya sahiptir.

Dock Coin Yorumu

Dock coin yorumları bölümüne geçmeden önce, paritenin dolar bazlı olarak şimdiye kadarki en yüksek düzeyini 2021 Nisan başı 0,181 dolar ile gördüğünü belirtmek gerekiyor. En yüksek düzeyinden %85’lik bir düşüş yaşayan Dock, yeni yatırımcılar için cazip bir ücret aralığında duruyor.Dock coin Dock coin analizine bakacak olursak, toplam arzın %80‘i piyasaya sürülmüş vaziyette oluşu gelecekte arz tarafından ücrete kuvvetli bir baskı oluşturulma ihtimalini azaltıyor. Yazının kaleme alındığı esnada 0,02739 dolardan işlem gören Dock için ilk direnç olarak günlük MA200 hareketli vasatisi olan 0.03095 düzeyi gösterilebilir. Hemen peşinden fibonacci 0,236 direnci olarak 0,05272 dolar karşımıza çıkıyor. Dock’un bu iki kuvvetli direnci hacimli bir şekilde kırması durumunda 0,0800 dolara kadar bir yükseliş ön görülebilir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.