Elon Musk’ın Ardından Changpeng Zhao’da Bot Hesaplardan Şikayetçi

58

Bu yazımızda Elon Musk’ın Ardından Changpeng Zhao’da Bot Hesaplardan Şikayetçi ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın hemen peşinden dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’da Twitter botlarına reaksiyon gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da dolaşan bot hesaplara karşı isyan eden Tesla CEO’su Elon Musk’ın ardından Changpeng Zhao’da bot hesaplara karşı yakıntılarını ifade etti. CEO 8 Eylül tarihinde resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, dijital varlıklara yönelik bir haber sitesinin gönderisinin altına yorum yapmış olan bot hesapların kayda alındığı bir video paylaşarak şu ifadelerde bulundu:

Twitter’ın yapılacaklar listesinde neler var bilmiyorum ancak Elon ile olan davalarını göz önünde bulundurunca bot meselesinin yüksek öncelikli olması gerektiğini düşünüyorum. Onlar her yerdeler…

Elon Musk, Haziran ayında Twitter idare heyeti ile sosyal paylaşım sitesini 44 milyar dolara alma konusunda anlaşmıştı. Daha sonrasında tanınmış CEO, Twitter’ın bot hesaplar konusunda yeterince saydam davranmadığını iddia ederek satın alma önerinini geri çekmişti. Bunun üzerine Twitter ve Musk arasında hala devam eden bir adli süreç başladı.

Alakalı yazı:  Elon Musk’dan Binance CEO’sunu Taklit Eden Twitter Botlarına Sitem: Yorumların yüzde 90’ı bot

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.