Elon Musk’ın Yüz Milyarlarca Dolarlık Dogecoin (DOGE) Davasında Yeni Gelişme

48

Bu yazımızda Elon Musk’ın Yüz Milyarlarca Dolarlık Dogecoin (DOGE) Davasında Yeni Gelişme ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Dogecoin ücretini manipüle etmekle suçlanan Elon Musk’ın 258 milyar dolarlık davası genişletildi. Davaya yeni davacılar ve davalılar ilave etti.

Elon Musk’ın Dogecoin ücretini manipüle etmek suçlamasıyla devam eden 258 milyar dolarlık davasına yedi yeni yatırımcı davacı olarak ve içerisinde Elon Musk’ın tanınmış kişi şirketi Boring Company’nin de bulunduğu altı yeni taraf davalı olarak katıldı.

7 Eylül tarihinde Manhattan Federal Mahkemesine sunulan değiştirilmiş bir yakıntıya göre, Elon Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla, uzay taşımacılığı şirketi Space X, Boring Company, Dogecoin Vakfı, Doge Army ve davalı diğer taraflar Dogecoin’in ücretini manipüle ederek %36.000’den fazla arttırdıktan sonra düşmesine müsaade etti. Yakıntıda, sanıkların Dogecoin’in finansal bir değer dile getirmediğini sadece pazarlamaya bağlı değer artışı yaşadığını bildiklerini ve kaybeden diğer yatırımcılara karşın on milyarlarca dolar kar ele geçirmek için bu bilgiyi kamu ile paylaşmadıkları iddiaları bulundu.

Haziran ayında açılan davadan sonra Elon Musk, Dogecoin’e verdiği desteğin devam edeceğini izah etmişti. Daha sonrasında 2022 yılının ikinci çeyreği içerisinde yaşanılan finansal sıkışıklıktan dolayı Tesla rezervlerinde bulunan Bitcoinleri satmasına karşın Dogecoinleri rezervlerinden çıkarmamıştı.

Alakalı yazı:  Elon Musk, Tesla ve SpaceX’e Dogecoin (DOGE) Ile ilgili Yüz Milyarlarca Dolarlık Dava

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.