En Çok Strese Neden Olan Kripto Paralar Belli Oldu: İlk Sırada FTX Token (FTT) Var!

6

Bu yazımızda En Çok Strese Neden Olan Kripto Paralar Belli Oldu: İlk Sırada FTX Token (FTT) Var! ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Araştırma şirketi Coin Kickoff’un kasım ayı için derlediği veriler yatırımcısına en çok stres yaratan kripto paraları ortaya koydu. Listenin birinci esnasında iflas eden borsa FTX’in mahalli token’ı FTX token (FTT) bulundu.

Coin Kickoff tarafından yapılan bir araştırma, yatırımcıları en çok strese sokan kripto paraları ortaya koydu. Araştırma metodu olarak piyasa değerine göre en popüler 50 kripto para biriminin hashtag’leri için coğrafi yaftalı tweetler çözümledi. Tweet’lerdeki stres düzeyleri, duygu yoğunluğu çözümleme etmeye yarayan TensiStrength algoritması kullanılarak ölçüldü. Netice olarak ise strese en çok sebebiyet veren kripto paralara erişildi.

Piyasa değerine göre en büyük 50 kripto parayı kapsayan tahlilde FTX token (FTT) yatırımcıları en çok strese sokan kripto para oldu. Verilere göre bu konudaki tweetlerin %37,99’u stresli duygular içeriyor. İkinci sırada ise %35,92’lik hissesiyle Tether (USDT) bulundu. Üçüncü sıraya ise %34,80 ile Bitcoin (BTC) yerleşti. Listenin son sırasında ise metaverse projesi Theta Newtwork (THETA) konumlandı.

FTX’in çöküşüyle beraber tüm yatırımcılar hissetti ki kripto para piyasaları en beklenmedik anda en beklenmedik olaylarla sarsılabiliyor. Ve bu belirsizlik belki de geleneksel piyasalardaki yatırımcılardan daha çok kripto para piyasalarındaki yatırımcıları stresli kılıyor. Görünen o ki FTT token’ın en stres yaratan birinci varlık olarak bulunması son haftalarda yaşanan olaylara paralellik gösteriyor.

Yatırımcılarına en çok stres yaşatan FTT, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi (ATH) ücreti olan 77,62 dolardan takriben %98 değer kaybetti.

Listenin ilk 10’u ise şu şekilde:

  1. FTX Token (FTT)
  2. Tether (USD)
  3. Bitcoin (BTC)
  4. Cardano (ADA)
  5. Ripple (XRP)
  6. Ethereum (ETH)
  7. Unus Sed Leo
  8. VeChain (VET)
  9. Cronos (CRO)
  10. Algorand (ALGO)

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.