EOS Geliştirici Şirketi ve CEO’sundan Kripto Bankasına Yatırım: En Büyük Hissedar Oldular

8

Bu yazımızda EOS Geliştirici Şirketi ve CEO’sundan Kripto Bankasına Yatırım: En Büyük Hissedar Oldular ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

En eski blockchain projelerinden biri olan EOS’un (EOS) geliştiricisi Block.One, dijital varlık odaklı yatırım bankası Silvergate’in %7,5 payını alırken Block.One CEO’su Brendan Blumer ise şirkete ait payların %9,3’ünü satın aldı.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan dokümanlara göre Block.One’ın CEO’su Brendan Blumer, 16 Kasım’da Silvergate’in 2,9 milyon payını satın alarak şirketin %9,3’üne sahip oldu. Bununla beraber Block.One‘da şirket bünyesine katmak üzere Silvergate paylarının %7,5’ini satın aldı.

FactSet tarafından sunulan istatistiklere göre mevzubahis satın alma işlemi Blumer’i Silvergate’in en büyük paydaşı yaptı. Kayıtlara göre Blumer 2.934.537 pay satın alırken Block.One 2.363.186 pay satın almış oldu.

Block.one şirketi tarafından yapılan bir medya izahında şu ifadelere yer verildi:

Silvergate’in mevcut hisse senedi ücretlerinin kuvvetli bilançolarını, stratejik konumlarını veya pazara alan okuyan büyüme yörüngelerini doğru bir şekilde yansıtmadığına ve bu yüzden benzersiz bir yatırım fırsatı sunduğuna inanıyoruz. Yeni bir pasif paydaş olmaktan heyecan duyuyoruz.

Block.One tarafından yapılan alım işleminin hemen peşinden kısa bir müddet sonra Silvergate’in paylarında takriben %8 oranında bir artış görüldü. FTX’in iflasının hemen peşinden vaziyetten etkilenen Silvergate’in hisselerinde kayda değer düşüşler yaşanmış ve sanki bir kriz atmosferi oluşmuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.