Ethereum Balinalarının Merge Hazırlığı: PoS İçin Stake Edilen ETH Miktarı Rekor Kırıyor

48

Bu yazımızda Ethereum Balinalarının Merge Hazırlığı: PoS İçin Stake Edilen ETH Miktarı Rekor Kırıyor ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

En değerli ikinci kripto para Ethereum’un (ETH) ağ doğrulama sistemini değiştirecek Merge güncellemesi yaklaşırken balinalar son hazırlıklarını yapıyor.

Türk kripto para fenomeni AnılCNC 12 Eylül tarihinde Twitter hesabı üzerinde yaptığı paylaşımda, takriben 85 milyon dolar değerinde Ethereum’un yıllar sonra hareket ettirildiğini belirterek balinaların Merge hazırlığına dikkat çekti.

Fenomen, 3,5 yıldır hareket etmeyen 50.000 Ethereum’un 8 gün önce yeni bir cüzdana taşınmasının hemen peşinden bugün TSİ 03.20’de 3,5 milyon dolar değerindeki 2.000 Ethereum’un “Eth2 Deposit Contract” adresine gönderildiğini dile getirdi. Merge güncellemesi yaklaştıkça halihazırda 13,6 milyon Ethereum bulunan “Eth2 Deposit Contract” adresine yapılan transferlerin hızlanarak arttığı görülüyor. Kasım 2021’den bu yana cüzdanın piyasa değeri %34 azalarak 24,1 milyar dolara gerilemiş olsa da stake edilen Ethereum miktarı 13,6 milyon Ethereum ile %65 artış gösterdi.

Ethereum ağını iş ispatı (PoW) sisteminden pay delili (PoS) sistemine geçirecek olan Merge güncellemesi yaklaşırken yüksek sermayeli yatırımcılar güncellemeye karşı değişik taktiklerle pozisyon alıyor. Geçtiğimiz günlerde Coingecko kurucularından Bobby Ong yatırımcılara Merge güncellemesi sonrası ortaya çıkabilecek iş delili sürümlerinden maksimum yarar sağlanabilmesi için takipçilerine tavsiyelerde bulunmuştu.

Alakalı yazı:  CoinGecko Kurucusundan Kar Ettirecek Merge Tavsiyeleri

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.