Ethereum Ekibi, Staking Çekim İşlemlerini Test Etmeye Başladı

11

Bu yazımızda Ethereum Ekibi, Staking Çekim İşlemlerini Test Etmeye Başladı ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Ethereum geliştiricileri, staking ödülleriyle yapılacak çekim işlemlerinin test edilebilmesi için yeni bir ağ hazırladı.

Ethereum geliştiricileri, önümüzdeki yıl Şangay isimli bir güncellemeyle beraber ağdaki validatörlerin, staking ödüllerini çekebilmesini sağlamak istiyor.

Geliştirici ekibinden Marius Van Der Wijden, geliştiricilere yönelik kurdukları yeni ağ konusunda olarak, “Bu, para çekim işlemlerinin yapılabildiği ilk devnet ve bu, geleceğe yönelik büyük bir adım.” diye konuştu.

Van Der Wijden’in izahlarına göre Ethereum ağındaki validatörler için yazılım geliştiren ekipler, Şangay güncellemesi öncesinde staking çekim işlemlerini test etmeye ve olası bugları aramaya başladılar.

Ethereum bu yılki The Merge güncellemesiyle beraber proof-of-work algoritmasından proof-of-stake algoritmasına geçiş yaptı. Kullanıcılar bu sayede ağda validatör olmak için ya bizzat kendileri veyahut bir üçüncü parti aracılığıyla stake yapabiliyor.

Coinbase, Kraken, Binance, Bitcoin Suisse gibi büyük isimler, bu kullanıcılara yönelik hizmetler sunmaya başladıktan sonra Ethereum ağındaki validatör düğümlerine yatırılan etherlerin büyük bir bölümü, bu gibi isimler tarafından yönetilmeye başladı.

Ethereum geliştiricileri, staking ödülleri için çekim özelliğini devreye sokarak, bu vaziyetin doğurduğu merkeziyet kaygılarını gidermeyi amaçlıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.