Ethereum (ETH) Fiyatında Büyük Düşüş: “Beklentiyi Al Haberi Sat” Mı Yaşanıyor?

29

Bu yazımızda Ethereum (ETH) Fiyatında Büyük Düşüş: “Beklentiyi Al Haberi Sat” Mı Yaşanıyor? ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Ethereum (ETH), yaşanan Merge güncellemesinin hemen peşinden son 24 saatlik periyotta %7,5 düşüş yaşadı. 

Ethereum’da uzun vakittir beklenen Merge güncellemesi TSİ bir gün önce sabah saatlerinde meydana geldi. Güncellemenin ardından Ethereum ücretinde yaşanan düşüş, akıllara “beklentiyi al haberi sat” düşüncesini getirdi.

Normal koşullarda Bitcoin ücreti ile hemen hemen aynı düşüş performansını gösteren Ethereum, Bitcoin %1,5 düşüş yaşamasına rağmen daha sert bir düşüş yaşadı ve ilk 100 kripto para arasında en çok düşüş yaşayan 6. kripto para birimi oldu.

Ethereum Teknik Analiz/ 1 Günlük Grafik

50 günlük hareketli vasatisini aşağı yönlü kıran Ethereum yazım sırasında 1.474 dolardan işlem görüyor. Merge güncellemesinin yaklaşmasıyla beraber son düşüşün hemen peşinden birden fazla kripto paradan ayrışıp 2 katına yükselen Ethereum, yeni dibinin ardından “daha yüksek tepe” yapamadı.

Ethereum’un düşüşüne devam etmesi vaziyetinde 1.410 dolar ve 1.270 dolar düzeylerinin destek vererek çalışması beklenirken bu düzeylerden yükselmesi vaziyetinde ise “önce düşen” trendine hemen peşinden 1.780 ve 2.000 dolar düzeylerinden reaksiyon alması ön görülüyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.