Fed Başkanı Powell: Enflasyona Karşı “Güçlü” Bir Cevap Vermeliyiz

50

Bu yazımızda Fed Başkanı Powell: Enflasyona Karşı “Güçlü” Bir Cevap Vermeliyiz ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, artan enflasyon oranlarını düşürmek için olabildiğince hızlı şekilde hareket etmeleri gerektiğini düşünüyor.

Washington, D.C.’deki bir etkinlikte konuşan Powell, “(Fed olarak) bizim ve (şahsi olarak) benim düşüncem şu ki bir an önce, kuvvetli bir şekilde harekete geçmeliyiz.” diye konuştu.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki faiz oranlarını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi’nin 20-21 Eylül tarihlerinde yine bir araya gelmesi bekleniyor.

Fed Başkanı Powell, artan enflasyon oranlarıyla alakalı olarak, “Enflasyon oranı, amaçlanan oranın üstünde çıkmaya devam ettikçe, insanların yüksek enflasyon oranlarını normalleştirme riski de artacak.” dedi.

Powell ayrıca kripto paralarla alakalı de birkaç soruya cevap verip, kripto paraların iyi bir değer gizleme aracı olmadığını ve pek çok insanın alışveriş yaparken kripto para kullanmadığını belirtti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.