Site icon BirHisse – Canlı Borsa Döviz Kurları Borsa Gündemi

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bank sign on glass wall of business center

Bugünkü makalemizde sizlere Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ile alakalı ayrıntılı Yatırımlarımız yazısını paylaştık. Bugün Yazımızda ayrıca Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar  ile ilgili yanıtları da bulabilirsiniz.

İhtiyacı için kredi çekmek isteyip de gelirini belgeleyemeyen tüketicilerin gelir belgesiz kredi veren bankalar araştırdığını biliyoruz. Bu amaçla sizlere yardımcı olacak bankaların hangileri olduğunu açıklamaya çalışacağız. Aslında tüketicilerin bazıları sürekli bir geliri oldukları halde bunu belgeleyemedikleri için kredi çekmeleri oldukça zorlaşıyor. Bunlar genelde serbest meslek erbabı olan kişilerdir.

“Metallic sign on a building, with the word bank. And sky reflection with sun flaressky texture my own”

Daha çok tarım, hayvancılık, esnaflık gibi meslek kollarında iştigal ederler. Bu sebeple de sabit bir gelirleri olmadığı için gelirlerini belgelemeleri oldukça zordur. İşlerini yürütmek için bazen paraya ihtiyaç duyarlar. Bunu da bankalardan kredi temini şeklinde gerçekleştirmek isterler. Bankalar da geliri belgeleyemeyen kişilere kolay kolay kredi vermediği için gelir belgesiz kredi veren bankaları öğrenmek isterler.

Yalnız Çoğu Banka Gelir Belgesiz Deyip Sonradan Belge İsteyebilir.

Gelir belgesiz esnafa, çiftçiye, köylüye kredi desteği sağlayan bankalar arasında, İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Akbank, Şekerbank, Finansbank, TEB ve ING Bank , HSBC ve Denizbank olarak dikkat çekmektedir. Ancak yine de gelir belgesi olmasa da sizden kişisel kredi notunuzun yeterli olması ya da adınıza kayıtlı bir gayrimenkulün tapusu istemektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar kolay bankacılık hizmetlerini kullanıp sizleri teşvik ediyor, ancak kredi ihtiyacınız olunca da işi sağlama almak için sizden bazı evraklar isteyince asla kredi alamayacağınızı düşünmeyin. Çünkü onlar bu iş sayesinde para kazanıyorlar.

Bir örnek vermek gerekirse, gelir belgesi olmadan kredi veren Akbank, size 20.000 TL kredi desteği sağlamaktadır. Bunun için farklı yöntemler mevcuttur. Vatandaşlık TC kimlik numaranızı yazarak 4425’e SMS gönderdiğiniz zaman banka tarafından yapılan değerlendirme sonucunda krediniz olumlu ya da olumsuz şeklinde cebinize yanıt gelecektir.
Gelir belgesiz kredi alabilmek için gerekli belgeler şunlardır;

ile birlikte kredi başvurusunda bulunanlara sorulacak evraklardan birkaçı bunlardır.
Son olarak hatırlatmakta fayda var ki, gelir belgesiz kredi veren bankalar her önüne gelene istediği miktarda kredi sağlamamaktadır. Mutlaka düzenli olan, kredi notu uygun ve yukarıda bahsettiğimiz kriterleri yerine getirmeniz şartıyla, sizlere istediğiniz krediyi vermektedirler.

Exit mobile version
Araç çubuğuna atla