Gifto (GTO) Coin Nedir? Nereden Alınır?

50

Bu yazımızda Gifto (GTO) Coin Nedir? Nereden Alınır? ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Kripto para ekosisteminin en enteresan projelerinden biri olan Gifto’yu (GTO) sizler için araştırdık. Bu yazımızda Gifto’nun projesini sizlere aktaracağız.

Gifto Nedir?

Asyalı bir yazılım şirketi olan Asian Innovation Group tarafından başlatılan Gifto projesi, Ethereum blockchain’i üzerinde çalışan merkeziyetsiz bir sanal armağan protokolüdür. Gifto insanların sosyal medya platformları üzerinden birbirleri ile kolayca armağanlaşmasını sağlamak üzere heyetti.

GTO Projesi Nedir?

İnternet’in sosyal hayata dahil olmasıyla hemen hemen eş vakitli olarak ortaya çıkan sosyal platformlar vakit geçtikçe insanlar çok daha fazla zaman geçirdikleri yerlere dönüştürler. 2022 yılında aktif olarak hizmet veren binlerce tanışma ve sohbet platformu bulunmaktadır. Bu platformlar aracılığıyla insanlar ortak zevklere sahip başka fertlerle bir araya gelebilir, tamamiyle değişik kişilerle tanışabilir veya arkadaşları ile kolayca sohbet edebilirler. Ancak sosyal medya üzerindeki iletişimin oldukça az etkileşim olanağı vermesi bazı vakit bu eylemi ruhsuz hissettirebilir. Bu alandaki açığı gören Gifto, sosyal medya üzerinden yürütülen iletişimin daha fazla etkileşim olanağına sahip olabilmesi ismine GTO coin ile insanların birbirlerine sanal hediyeler göndermesini kolaylaştırmayı amaçlamıştır.

Bu alanda projenin mahalli para birimi olan Gifto coin (GTO) ise anlık ödemeler ve sanal hediye alım işlemleri için oluşturulmuş bir ödeme aracıdır. GTO’yu diğer coinlerden ayıran özelliği kripto para ekosisteminde GTO, içerik üreticilerine ortaya çıkardıkları yapıtların karşılığı olarak çeşitli sanal hediyeler verir.

GTO Coin Geleceği Nasıldır?

Gifto öncelikle bir sosyal paylaşım platformu Uplive’da test edilmiştir. Uplive, AIG yazılım şirketinin geliştirdiği, kendi deyimleri ile kişinin günde birkaç yayın yaparak uzun vadede sürdürülebilir gelir kazanmasına olanak tanıyan bir platformdur. Gifto ve Uplive işbirliği sayesinde Uplivo dünya çapında en güzel armağanlara sahip platformlar arasında gösterilmektedir. Gifto’nun verilerine göre Uplive üzerinde faaliyet gösteren 60.000’den fazla içerik oluşturucu her ay milyonlarca dolar gelir ele geçirmektedir.

Gifto’nun izahlarına aralarında oyun tasarımcısı, ses sanatçısı, mühendis ve operasyon personellerinin bulunduğu 300 kişilik ekip aylık sadece 50 yeni armağan çıkarabilmektedir. Gifto bu sayıyı ansızın fazla platforma yönelik çalışma tasarıları ile uyuşmadığı gerekçesiyle yeterli bulmamaktadır. Bu yüzden ekibini büyütme kararı alan Gifto idaresi yakın vakitte avrupa ve amerika pazarlarındaki sosyal medya platformları ile çalışmayı amaçlamaktadır. Şimdiden bile sosyal medyada kişiler Asyalı uplive’ın birbirinden fantastik hediyelerinden gıpta ile söz etmektedir.

GTO Editör Yorumları

Amatör yayıncılık geçtiğimiz son 10 sene içerisinde bir anda var olarak akılalmaz bir büyüme hızıyla bir hayli iş kolunu geride bıraktı. 2010 yıllarının başında Youtube’da tek tük baş gösteren Lets Play (oyun videosu) yayınları giderek canlı yayınlara dönüştü. O dönem popülerleşen pazara bir hayli amatör giriş yapmış olsa da sadece sosyal maharetleri yüksek olanlar pazarda tutunmayı muvaffak oldu. Bu da videoları izletenin aslında oynanan oyun değil oynayan kişi olduğunu gösterdi. Youtube videolarının yeterli interaktiviteye sahip olmayışı yayıncıları ve izleyicileri yeni bir platform aramaya itti bu noktada canlı yayıncılık yaygınlaşmaya başladı. Başta gerektirdiği yüksek donanım özellikleri nedeni ile oldukça küçük bir bölüm yayın yapabilirken 2016 yılında yükselişe geçen canlı yayın uygulamaları ile herkes canlı yayın yapma olanağına ulaşmış oldu. Geçtiğimiz 10 yıl, eğlence sektörünü dev ajansların tekelinden alarak fertlerin inisiyatifine sunmuş bulundu. Tvlerdeki kalıplaşmış klişelerin, onlarca evrelik bürokratik süreçlerin ve milyon dolarlık fiyatların kıskaca aldığı eğlence sektörü, amatörlerin elinde ekonomik ve bürokratik kaygılarından arınmış bir şekilde harbiden eğlenmek için oluşturulabiliyor. Yayın yapabilmek ismine şart olan teknolojinin alt hududunun da oldukça düşürülmüş olması sayesinde yayıncılık bu noktada sadece kişinin sosyal becerilerine bağlıdır. Bu yüzden yayıncılığın bir iş kolu olarak giriş fiyatını 0 kabul edebiliriz. Bu noktada insanların, yayıncılığın cazibesine kapılması oldukça uygun her geçen gün piyasaya yeni yayıncıların katıldığını bir bölümünün ise silindiğini göreceğiz ancak bu evreden sonra amatör yayıncılık ve onu destekleyen her türlü oluşum değişimlerine karşın ayakta kalmaya devam edecek. Buna yalnızca ödüller tasarlayarak asgari riskle sadece aracılık faaliyetleri sürdürerek operasyonlarını devam ettiren bir firma olarak bu noktada operasyonel süreçleri yanlış yönetmediği sürece geleceğini parlak görüyoruz.

GTO Coin Nerden Alınır?

GTO coin, online olarak internet aracılığıyla satın alınabilir. GTO coin (GTO) bir hayli borsada listelenmektedir. Borsalar genelde GTO coin’i, GTO/USDT, GTO/ETH, GTO/BTC, GTO/BNB paritelerinde listelemektedir. GTO coin yatırımı veya ticareti yapmak isteyen kullanıcılar, dünyanın en yüksek hacime sahip borsası Binance’ten GTO coin alabilirler. Binance’in yanında, WazirX, OKX, Phemex, Bitrue, CoinDCX, Tokocrypto, Bitcoiva gibi borsalardan da GTO coin alınabilir ve ticareti yapılabilir.
Kullanıcıların Gto coini satın almak için yukarıda sayısal borsalarda hesap oluşturması gerekmektedir. Ayrıca satın alma işlemlerinden önce hesaplarını onaylatmalıdırlar. Onaylatma işlemi için genel olarak telefon numarası ve kimlik bildirimi yapmak gereklidir. Hesap onay aldıktan sonra hesaba para yüklemesi yaparak GTO coin satın alma işlemi gerçekleştirilebilir.

GTO Coin Ücret Verileri

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre 25.261.088 dolar piyasa değerine sahip GTO’nun toplam arzı 1,000,000,000 GTO’dur. Toplam dolaşan arz ise 999,271,531 GTO’dur. GTO, 20 Aralık 2017 tarihinden bu yana 0,90 dolara erişerek tarihi en yükseğini yapmış daha sonrasında ise geride bırakılan 4 senede birçok altcoin gibi %96,67 düşüş göstererek 0,03 dolardan işlem görmeye başlamıştır. Ancak uzmanlar, Bitcoin piyasasında beklenen boğa rallisinin GTO ücretlerini da yukarıya taşıyacağını dile getirmişlerdir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.