Goldman Sachs’ın Verileri Kısa Vadede Bitcoin’den (BTC) Büyük Çıkışlar Öngörüyor

46

Bu yazımızda Goldman Sachs’ın Verileri Kısa Vadede Bitcoin’den (BTC) Büyük Çıkışlar Öngörüyor ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Global enflasyonla mücadele dahilinde artırılan faizler neticesi düşen kripto paralarda dip senaryoları konuşulurken Goldman Sachs’ın verileri düşüşün daha yeni başladığına işaret ediyor olabilir.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Enflasyon Korumalı Tahvil (TIPS) kazancı, 2022 Ağustos ayının başından bu yana 100 baz puan (bps) artış göstererek kripto para birimleri de dahil olmak üzere birden fazla riskli piyasada dalgalanmalara sebep oldu. Uzmanlar, tanınmış kişi yatırım bankası Goldman Sachs’ın 16 Eylül tarihinde paylaştığı araştırma raporuna göre ilerleyen dönemlerde kripto para piyasalarından çıkışların hızlanabileceğini belirtti.

3333

Pandemi ile piyasalara sürülen yüksek miktardaki nakit, ardı ardına gelen faiz artırım kararlarıyla hızla piyasadan çekiliyor. Goldman Sachs, tüketicinin enflasyon karşısında korunması için AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Hazinesi tarafından ihraç edilen ve düzenli olarak kazanç oranları ayarlanan TIPS kazançlarının yıl sonuna kadar %1,25 düzeylerine çıkmasını bekliyor.

Uzmanlar, TIPS reel kazançlarının yükselmeye devam etmesi vaziyetinde önümüzdeki günlerde başta Bitcoin ve Ethereum gibi öncü kripto paralar olmak üzere kripto para piyasası, pay senedi piyasalarında ve emtialarda çıkışlar görülebileceğine değin yatırımcıları uyardı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.