Günlük Hisse Yorumları İnfo Yatırım 3 Ekim 2022

0 55

Bugünkü makalemizde sizlere Günlük Hisse Yorumları İnfo Yatırım ile alakalı ayrıntılı Hisse Önerileri tanımı yazısını paylaştık. Bugün Yazımızda ayrıca Günlük Hisse Yorumları İnfo Yatırım 3 Ekim 2022 ile ilgili yanıtları da bulabilirsiniz.

BIST100 Teknik Analizi

• BİST100 endeksi geçtiğimiz haftayı %3’ün üstünde değer kaybı ile tamamladı. Global’deki resesyon endişeleri, Borsa İstanbul tarafında da hissedilirken, yurt içinde bankalar tarafındaki geri çekilmenin devam etmesi endeksi baskıladı.

• Yurt içinde bugün enflasyon verisi açıklanacak. Eylül ayı enflasyonu ile birlikte TÜFE’nin yıllık bazda yaklaşık %84’e çıkması beklenirken, yukarı yönlü enflasyon neticesinde fiyatlar genel düzeyindeki artışların şirket karlılıklarını olumlu etkileyebileceği algısı BİST’te geçtiğimiz dönemlerde de fiyatlanmıştı. Benzer bir durumu kısmi süreli endekste hissedebiliriz. Resesyonu istihdam piyasalarındaki iyileşme nedeniyle kabul etmeyen ABD içinse bu haftanın en önemli veri akışı Tarım Dışı İstihdam verisi olacak.

• BİST100 endeksinde 3.200 – 3.250 direnç seviyeleri olarak takip edilecekken, 3.090 seviyesi ana destek olarak ön plana çıkıyor.

Kaynak: İnfo Yatırım Teknik Analiz Bülteni

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.