İngiltere’de Finansal Kriz Devam Ediyor: Sterlin Paritesindeki Bitcoin ve Ethereum İşlemlerinde Artış

14

Bu yazımızda İngiltere’de Finansal Kriz Devam Ediyor: Sterlin Paritesindeki Bitcoin ve Ethereum İşlemlerinde Artış ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

İngiltere’deki finansal kriz devam ederken gelen vergi indirimlerinin hemen peşinden mahalli halkın Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile Sterlin paritesine karşı yaptığı işlemlerde artış yaşanıyor.

İngiltere’de ekonomik kriz sürerken yatırımcıların ve mahalli halkın itibari paralara karşı güveni azalıyor. Özellikle son zamanda gelen vergi indirimlerinin hemen peşinden yatırımcılar Sterlin’den ziyade Bitcoin ve Ethereum‘u seçenek ediyor. Uzun vadeli devlet borcunun kazançlarındaki artışın sanki bir domino etkisi yaratarak ekonomik çalkantıya yol açmasının hemen peşinden emeklilik fonları dahil Sterlin bazlı tüm yatırım araçları etkilendi.  İngiltere Merkez Bankası (BOE) vaziyeti yatıştırmak ismine bir tahvil alım paketi ile cevap verdi lakin bu da pozitif bir etki yaratmaya yetmedi.

BOE Başkanı Andrew Bailey, emeklilik fonlarına verdikleri desteğin üç gün içinde biteceğini izah ettikten sonra İngiliz varlıkları bugün tekrardan değer kaybetti. Mevzubahis düşüşün hemen peşinden geçtiğimiz hafta yaşanana benzer şekilde kripto paralara karşı alaka hızla artış gösterdi. The block verilerine göre hacim artışları özellikle merkezi kripto para borsası Bitfinex’te yoğunlaştı.

Kimi yorumcular bu verileri İngiltere’deki yatırımcıların kripto paraya kaçışı olarak değerlendirirken kimileri ise yatırımcıların arbitraj fırsatını değerlendirmesi şeklinde çözümlüyor.

Vaziyetin yerel yatırımcılar için nasıl şekillendiği net olarak düşünülemese de, önceden dünyanın bir çok ülkesinde görüldüğü gibi kriz anlarında itibari paradan kripto paralara olan geçişin burada da karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu vaziyet uzun vadeli olarak kripto para ekosistemin benimseniyor olduğunun bir göstergesi olarak açıklanabilir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.