İngiltere’nin Yeni Başbakanı Elizabeth Truss Oldu: Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

38

Bu yazımızda İngiltere’nin Yeni Başbakanı Elizabeth Truss Oldu: Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor? ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

İngiltere’de Başbakan ve Tutucu Parti Lideri Boris Johnson’ın istifasının hemen peşinden Elizabeth Truss, Tutucu Parti üyeleri tarafından yeni Başbakan olarak seçildi. Yeni Başbakan’ın kripto para sektörü hakkındaki görüşleri sosyal medyada alaka uyandırdı.

Eski Başbakan Boris Johnson’ın istifası üzerine, Tutucu Parti üyeleri tarafından 81 bin 326 oyla Elizabeth Truss yeni Başbakan olarak seçildi. Jhonson döneminde tanınma sürecinde büyük gelişmeler kaydetmiş kripto para sektörü odağını yeni Başbakan’ın kripto sektörü hakkındaki görüşlerine çevirdi.

Başbakan Truss’ın rakibi, Jhonson dönemi Hazine Bakanı Rishi Sunak İngiltere kripto para sektörü tarafından sevilen ve desteklenen bir adaydı. Sunak’ın kripto para sektörüne değin tarafsız ve yenilikçi tutumu yatırımcılar tarafından takdir ediliyordu. Ancak seçimin oldukça küçük bir seçmen grubuna hitap etmesi sebebiyle yatırımcıların büyük bir bölümü Rishi Sunak’a olan desteklerini gösterme fırsatına ulaşamadı.

Diğer taraftan Truss, eski bir Uluslararası Ticaret Bakanı olarak kripto endüstrisine Rishi Sunak kadar olmasa da pozitif bakıyor. Başbakan Elizabeth 2018 yılında kripto para ve blockchain endüstrisinin potansiyellerini kısıtlamayacak siyasetlerle karşılanması gerektiğini ifade eden bir gönderi paylaşmıştı. Ayrıca 2 Mart 2020 yılında Brexit’in bitirmesi üzerine İngiltere ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI arasındaki ticaret anlaşmaları üzerine yapılan toplantıda data akışı ve blockchain alanında yapılan anlaşmaların İngiltere’nin faydanına olacağını belirten izahlarda bulunmuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.