JPMorgan Binance’in Stablecoin Hamlesini Değerlendirdi: Tether (USDT) Lehine

57

Bu yazımızda JPMorgan Binance’in Stablecoin Hamlesini Değerlendirdi: Tether (USDT) Lehine ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li dev yatırım bankası JPMorgan Chase analistleri, Binance’in geçtiğimiz haftalarda aldığı stablecoin kararının USDT (Tether) lehine olabileceğini belirtti.

Yatırım bankasının resmi internet sitesinden bir nota göre JPMorgan analistleri, Binance’in hesaplardaki USDC (USD coin) mevduatları BUSD’ye (Binance USD) otomatik dönüştürme kararının USDT’nin lehine olabileceğini söyledi.

Binance, geçtiğimiz haftalarda aldığı kararla 29 Eylül’den itibaren USDC, USDP (Pax Dollar) ve TUSD (True USD) stablecoinlerinin BUSD’ye otomatik olarak çevrileceğini belirtmişti. Ayrıca BUSD ve USDT haricinde diğer stablecoinlerin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerine karşı paritelerini kapatacağını duyurmuştu.

Alakalı yazı:  Binance’ten USDC, USDP ve TUSD Kararı: 29 Eylül’de Uygulanacak

Analistler bu kararın USDC’nin kuvvetli bir oyuncu olmaya başladığı stablecoin evreninde USDT’nin önemini artırmasının muhtemel olduğunu dile getirdi. JPMorgan USDT’nin son 18 ayda pazar hissesinin %22’sine yakınını kaybettiğine işaret etti. USDT’nin öneminin sadece piyasa değeriyle değil bu arada ticarette kullanımıyla da irtibatlı olduğunu belirten analistler, USDT’nin 11 değişik ağda kullanılırken USDC’nin sadece 8 ağda kullanıldığını ve USDT’nin vasati günlük işlem hacminin USDC’nin takriben 10 katı olduğunu söyledi.

Yatırım bankası analistleri bu kararın USDT ve USDC arasındaki yarışta USDT lehine bir hamle olduğunu ancak Binance’in BUSD paritelerinde komisyonu sıfırlaması ve USDT/BUSD paritesindeki komisyonu kaldırmasının da BUSD’yi avantajlı çıkaracağını belirtti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.