Kıdemli Bloomberg Analisti Bitcoin Hedefinde Israrcı: 2025’e kadar rahatlıkla 100.000 doları görecek

37

Bu yazımızda Kıdemli Bloomberg Analisti Bitcoin Hedefinde Israrcı: 2025’e kadar rahatlıkla 100.000 doları görecek ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Bloomberg’in kıdemli stratejistlerinden Mike McGlone, Bitcoin’in 100.000 dolar hedefini yineledi.

Kıdemli stratejist McGlone 17 Eylül tarihinde katıldığı bir canlı yayında Bitcoin’in 100.000 dolara erişeceğine konusunda fikrini yineledi. İçinde bulunduğumuz zorlu enflasyonist sürecin tarihte bir çok defa tekrarlandığını belirtilen McGlone, bu vaziyetin yakın gelecekte biteceğini ve 2025 yılına kadar Bitcoin’in 100.000 bin dolar düzeyini “kolayca” göreceğini dile getirdi.

Şuan faiz ve enflasyonun yarattığı makroekonomik kışın her türlü yatırım aracını etkilediğini belirten stratejist bu vaziyet bittiğinde öne çıkacak ilk risk varlığının Bitcoin olacağını da sözlerine ilave etti. Ayrıca Bitcoin’in yükselişi tetikleyebilmesinin artan benimseme ve talebe bağlı olacağına dikkat çekti.

Kolay ulaşılabilir ve 7/24 aktif çalışan kripto para piyasası için “devrimsel” ifadelerinde bulunan Bloomberg stratejisti, Ethereum ile ilgili da en az Bitcoin kadar yükseliş beklentisine sahip olduğunu belirtmekten çekinmedi. Merge güncellemesi sonrasında gelen Ethereum arz şokunun orta vade de ücret üzerinde düşünülmeyecek düzeylerde yükselişe sebebiyet verebileceğini ifadelerine ilave etti. 2025 yılına kadar Ethereum’un 6.000 doları görmesine hiç şaşırmayacağını vurguladı.

Bununla beraber düşüş hareketinin bitmemiş olabileceğini söyleyen McGlone, 2008 krizinde görüldüğü gibi ikinci round’ın yaşanabileceğini ve yeni dip düzeylerinin görülebileceğini düşünüyor.

Mike McGlone ağustos ayının nihayetinde ve eylül ayının başında olmak üzere Bitcoin’in 100.000 dolar olacağına konusunda fikirlerini ifade etmişti.

Alakalı yazı:  Kıdemli Bloomberg Analistine Göre Bitcoin Hala Boğa Sezonunda: Altcoinlerin Performansını Ethereum Belirleyecek
Alakalı yazı:  Bloomberg Analisti Bitcoin’deki 100.000 Dolarlık Hedefini Yineledi: Vakit Problemi

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.