• YARIM ALTIN
  7.874,00
  % 1,86
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8608
  % 0,27
 • € EURO
  35,1939
  % 0,28
 • £ POUND
  41,6318
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,5288
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,3707
  % 1,25
 • BITCOIN/TL
  2154978,245
  % -1,11
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Kredi Kartı Mağduruyum, Ne Yapmalıyım

Kredi Kartı Mağduruyum, Ne Yapmalıyım

Bugünkü makalemizde sizlere Kredi Kartı Mağduruyum, Ne Yapmalıyım?  ile alakalı ayrıntılı Bilgilendirme yazısını paylaştık. Bugün Yazımızda ayrıca Kredi Kartı Mağduruyum, Ne Yapmalıyım?  ile ilgili yanıtları da bulabilirsiniz.

Kredi kartı günümüzün en çok kullanılan ödeme araçları arasında yer almakta olup ne yazık ki dikkatli kullanılmadığı takdirde son derece büyük bir borç batağına sürüklenmesine neden olma potansiyeline de sahiptir. Bu nedenle kredi kartı kullanıcıları aylık harcama limitlerini mutlaka maaşlarına göre orantılanmalı ve kredi kartına taksitli alışveriş yaparken taksitlerin üst üste binmemesine dikkat edilmelidir. Kredi kartı mağdurları için çeşitli ödeme kolaylıkları sunulsa da özellikle de çok sayıda kredi kartı bulunan kişiler için işler daha da zordur.

Çünkü bir süre farklı kredi kartlarından para çekilerek borcun kapatılmaya çalışılması neticesinde bir süre sonra bütün kredi kartlarının limitleri dolmakta ve bu sefer de ortaya çok daha yüksek bir borç ile karşı karşıya kalınmaktadır. Kredi kartı borcu nedeni ile bankanın uyguladığı ilk yaptırım kredi kartını kullanıma kapatmaktır. Kredi kartı borcu 1 ay ödenmezse banka hemen kredi kartını kullanıma kapatır. Yani kredi kartı bloke olur. Kredi kartının ikincin ayında da borcun ödenmemesi halinde banka müşterisini arayarak borucunu ödemesini ister.

Kredi kartının 3 ay ödenmemesi halinde ise borç bankanın çalıştığı avukata teslim edilir ve kredi kartı borcu için yasal takip başlatılır. Böyle bir işlemin başlatılması halinde kişinin evine haciz gelmesinden daha da kötü olan bir durum yaşanır. Yani kişinin kara liste adı verilen bir listeye ismi yazılır ki kara listeye giren kişilerin kara liste affı çıkarılsa dahi bir daha bankalardan ne kredi kartı ne de kredi onayı almaları mümkün değildir.

Araç çubuğuna atla