Kriptoyu En Çok Benimseyen Ülkeler Belli Oldu: Türkiye İlk 20’de

53

Bu yazımızda Kriptoyu En Çok Benimseyen Ülkeler Belli Oldu: Türkiye İlk 20’de ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Blockchain analiz firması Chainalysis 2022 yılına ait kripto para global uyarlama verilerini izah etti.

Chainalysis, 2022 yılının küresel çaplı kripto para adaptasyon verilerini izah etti. Toplamda 146 ülkeye ait ayrıntılı verilerle oluşturulan bu raporda alaka çekici başlıklar bulunuyor.

Geçtiğimiz sene uyarlama tablosunun en üst esnasında yer alan Singapur istikrarlı bir şekilde birinciliğini korumaya devam ediyor. 2021 yılında on beşinci sırada yer alan Filipinler ise büyük bir atak ile ikincilik koltuğuna sıçramış görünüyor. Dünyaya ekonomik manada öncülük eden AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI ise kripto para benimseme konusunda beşinci sırada bulunuyor.

Bir diğer süper güç Çin ise geçen seneye göre sıralamasını koruyarak bu sene de onuncu sırada konumlandı. Ama uyarlama tablosunda nüfus konusunda kalabalık olan ülkelerden ziyade enflasyon yüzünden itibari paraları güçsüzleşen ülkelerin sayıca fazlası olması dikkat çeken nokta oldu.

Gelişmekte olan ülkeler” kategorisinde yer alan Pakistan, Tayland, Arjantin ve Kolombiya gibi enflasyon ile boğuşan ülkeler geçen seneye mukayese et tablonun ilk yirmisinde yer buldu. Aylardır savaş ile boğuşan Ukrayna üçüncü sırada ve savaşın sorumlusu olarak görülen Rusya ise dokuzuncu sırada konumlandı.

Geçen sene ilk 20’ye dahi dahil olmayan Türkiye bu sene kripto paraları benimseme tablosunda on ikinci sırada bulundu. Türkiye, yakın rakipleri Nijerya ve Arjantin‘e mukayese et açık ara farkla P2P (uçtan uca ödeme) konusunda öne çıktı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.