Milyarder Olacağını Düşünen Yatırımcıların Yüzde 70’i Gibi Büyük Bir Çoğunluğu Kripto Paralara Sahip -Anket

44

Bu yazımızda Milyarder Olacağını Düşünen Yatırımcıların Yüzde 70’i Gibi Büyük Bir Çoğunluğu Kripto Paralara Sahip -Anket ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li araştırma şirketi The Harris Poll tarafından gerçekleştirilen yakın tarihli bir anket, kripto para yatırımcılarının büyük bir çoğunluğunun kendilerini potansiyel milyarder olarak gördüklerini ortaya koydu.

The Harris Poll, 15-17 Temmuz tarihleri arasında “Americans & Billionaires Survey” başlıklı bir anket gerçekleştirdi. Z kuşağından (18-24 yaş) 184, Y kuşağından (25-40 yaş) 560, X kuşağından (41-56 yaş) 470 ve boomer jenerasyonundan (57+ yaş) 775 kişi olmak üzere toplamda 1.989 AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li katılımcının bulunduğu ankette kripto paralar konusunda ayrıntılar dikkat çekti.

Anket, katılımcıların %60’ının bir gün milyarder olacağını düşündüğü ve %40’nın ise milyarderlerden nefret ettiği neticenine erişti.

Milyarder olacağını düşünen katılımcıların %44’ü gelecekte bunu yapabilecek finansal araçlara sahip olduklarını öne sürdü. Ihtiyaç duyulan finansal araçlara sahip olduğunu düşünen katılımcıların %71’lik gibi büyük bir bölümünü ise kripto para yatırımcıları oluşturdu.

Milyarder olacağına inanan kripto para yatırımcılarının büyük bir çoğunluğunu Z kuşağı katılımcıları oluştururken uzmanlara göre sonuçlar, genç nesillerin artık ana akım finansal sistemlere güvenmediğini gösteriyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.