Rusya’dan Bitcoin (BTC) Hamlesi: Ulusal Kripto Para Borsası Açmayı Planlıyor

10

Bu yazımızda Rusya’dan Bitcoin (BTC) Hamlesi: Ulusal Kripto Para Borsası Açmayı Planlıyor ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Rus milletvekillerinin milli bir kripto para borsası kurmak için legal çalışmalara başladığı bildirildi. Projenin geçmişte fikir ayrılıkları yaşayan resmi müesseseler tarafından da desteklendiği belirtildi.

Mahalli bir haber ajansının 23 Kasım tarihli haberine göre Rus meclisinin alt meclis üyeleri, ulusal bir kripto para borsasına değin legal bir çerçeve hazırlayabilmek için ülkenin dijital finansal varlıklar mevzuatlarında farklık çalışmalarında bulunuyor.

Proje geçmişte kripto para düzenlemeleri konusunda fikir çatışmaları yaşayan Rus Merkez Bankası ve Rus Maliye Bakanlığı tarafından da destekleniyor. Ulusal borsanın legal çerçevesi için yapılacak farklıklar ilk olarak merkez bankasına sunulacak.

Bu tür hamlelerin mali hassasiyetini vurgulamak için kripto para birimlerine karşı çıkmanın mantıksız olduğunu söyleyen Meclisin Ekonomi Siyasetleri Komitesi Üyesi Sergey Altuhov, bu varlıkların devlet düzenlemesi olmadan serbest bir akışta dolaştıklarını ve bu vaziyetin kaybedilen milyarlarca ruble vergi gelirine neden olduğunun vurguladı.

Geçtiğimiz temmuz ayında Rusya Devlet Duması Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı ve Bankacılık Birliği Başkanı Anatoly Aksakov, Moskova Borsası (MOEX) altında düzenlenmiş bir kripto para borsası kurulmasını önermişti.

Alakalı yazı:  Rusya Devlet Yetkilisinden Düzenlenmiş Kripto Para Borsası Teklifi

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.