Santiment Yeni Verileri Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) Dibi Satın Alabilmek Mümkün Mü?

43

Bu yazımızda Santiment Yeni Verileri Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) Dibi Satın Alabilmek Mümkün Mü? ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Kripto para çözümleme platformu Santiment verilerine göre, yatırımcılar Bitcoin’in (BTC) dibini düşünme konusunda ısrarlı davranıyor.

Santeiment tarafından izah eden bir veriye göre, yatırımcılar gördükleri her derin düşüş sonrası dip ücreti alma yarışına giriyor. Geçtiğimiz hafta AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Tüketici Ücret Endeksi (TÜFE) verilerinin izah etmesinden sonra yaşanan düşüşte bir çok yatırımcının dibi satın almak amacıyla piyasaya nakit soktuğu görülmüştü.

18 Eylül-19 Eylül arasında yaşanan takriben %8‘lik düşüşün hemen peşinden da yatırımcılar aynı düşünce ile hacimli şekilde Bitcoin satın aldı. Bitcoin ücreti mevzubahis düşüş ile beraber 18.400 dolar düzeylerine gerilerken, Ethereum’da haftalardır Merge beklentisiyle yaşadığı tüm yükselişi kısa müddette silerek 1.300 dolar düzeylerine kadar geriledi.

Piyasalar 21 Eylül Çarşamba günü izah edecek FED faiz kararını beklerken dibi düşünmeye çalışmak bir hayli analiste göre sahiden tehlikeli görünüyor. 0,75‘lik faiz arayışı piyasalarda fiyatlanırken, FED başkanı Powell‘ın geçen haftaki konuşmasının ardından 1 baz puanlık bir artışında olası olabileceğini unutmamak gerekiyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.