SEC Başkanından Merge Güncellemesi Sonrası Ethereum (ETH) ve PoS Kripto Paralar İçin Menkul Kıymet Göndermesi

52

Bu yazımızda SEC Başkanından Merge Güncellemesi Sonrası Ethereum (ETH) ve PoS Kripto Paralar İçin Menkul Kıymet Göndermesi ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, staking hizmetlerinin bir varlığın menkul değer oluşuna işaret ettiğini belirtti.

SEC Başkanı Gary Gensler 15 Eylül tarihinde yaptığı konuşmasında, staking hizmeti veren aracı müesseselerin ve kripto paraların, bir varlığın menkul değer olup olmadığını belirlemek için kullanılan Howey testine girebileceklerini belirtti. Howey testi, bir varlığın başkalarının gayretlerine dayanarak kazanç ele geçirmeyi uman yatırımcılar tarafından alınıp alınmadığını inceler.

Gensler staking için;

Coin açısından Howey perspektifinden bakacak olursak staking hizmetleri, yatırım yapan halkın başkalarının gayretlerine dayalı olarak kar beklediğinin bir başka göstergesi. Staking ise isim farklılıklarına karşın kredi vermeye oldukça benziyor.

ifadelerini kullandı.

Başkan geçtiğimiz yıl, kripto kredileri sunan firmaların SEC’ye kaydolmaları gerektiğini ısrarla belirtmiş ve şubat ayında BlockFi’a SEC’ye kaydolmadan faaliyetlerini devam ettirdiği için 100 milyon dolar ceza kesmişti.

Gensler’in izahlarından sonra gözler Ethereum’a (ETH) çevrildi. SEC tarafından İş Ispatı sistemiyle (PoW) çalışan Ethereum’un emtia olarak değerlendirildiği biliniyordu. Ancak Gensler’in izahlarına göre Merge güncellemesiyle beraber Pay Ispatı sistemine (PoS) geçen Ethereum’un SEC tarafından diğer PoS kripto para birimlerinde olduğu gibi menkul değer olarak sınıflandırılması muhtemel görünüyor.

Alakalı yazı:  SEC Başkanı Gensler: Kripto Para Konusunda Ortak Bir Siyaset İzlenmeli

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.