Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi 20 Eylül 2022

0 54

Şeker Yatırım Hisse Tavsiyesi

Bugünki makalemizde sizlere Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi ile alakalı ayrıntılı Hisse Önerileri tanımı yazısını paylaştık. Bugün Yazımızda ayrıca Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi 20 Eylül 2022 gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

BIST100

Şeker Yatırım Güne hafif pozitif eğilimle başlayan BIST-100 Endeksi, Bankacılık Endeksi’ndeki satışların genele yayılmasıyla %5,26 düşüşle 3.199,54 seviyesinden tamamladı. Bankacılık Endeksi, satıcılı seyrini devam ettirerek günü %9,32 düşüşle kapatırken satışların genele yayılmasıyla BIST’te kapanışa doğru devre kesici devreye girdi. Global riskten kaçış eğilimi Fed ile diğer merkez bankalarının güçlü şekilde parasal sıkılaştırmayı devam edeceği ve bunun resesyona neden olabileceği beklentisiyle devam ediyor. Majör borsalar haftanın ilk gününde karışık dalgalı bir seyir izlerken günü genel olarak sınırlı tepki yükselişleriyle tamamladı.

VIX Endeksi günü 26 seviyesi altından kapatırken Endeks, 23 seviyesi üzerinde tutundukça ABD Borsaları’nda tepki yükselişleri oluşsa da sınırlı kalması ve zayıf seyrin devam etmesi beklenmektedir. Banka hisselerindeki 1,5 aylık güçlü yükseliş ve spekülatif atak sonrası düzeltme süreci güçlü şekilde devam ediyor. Banka hisselerindeki satışlar genele yayılırken İş Bankası’nın Mir ödeme sistemini askıya aldığına yönelik haber akışı, kredili pozisyonların kapatılması ve VIOP kaynaklı teminat tamamlama amaçlı yapılan satışlar, BIST’te satışların güçlenmesinde etkili oldu.

Kısa vadede BIST’te bankacılık hisseleri öncülüğünde satış baskısının devam etmesi beklenmektedir. Bununla beraber sınai hisseleri öncülüğünde gün içinde tepki yükselişi denemeleri oluşabilir. Ancak, tepki yükselişleri oluşsa da yükselişlerin kar satışı fırsatı olarak değerlendirilmesi nedeniyle kısa vadede dalgalı zayıf seyrin devam edeceğini düşünüyoruz. VIOP-30 Endeksi akşam seansını %0,87 düşüşle kapatırken BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadelileri %0,4-0,8 arasında yükselişle seyrediyor. Asya Borsaları’nda alıcılı bir seyir var. Endeks’in güne negatif eğilimle başlaması ve gün içinde dalgalı ve zayıf seyrin devam etmesi beklenmektedir. Ancak, güçlü kar satışları sonrası gün içinde tepki yükselişi denemeleri oluşması beklenir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.