Singapurlu Kripto Kredi Platformu 100 Milyon Dolarlık Fon Toplamayı Hedefliyor

5

Bu yazımızda Singapurlu Kripto Kredi Platformu 100 Milyon Dolarlık Fon Toplamayı Hedefliyor ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Asya’nın en büyük kripto kredi platformlarından biri olan Matrixport Technologies, 100 milyon dolarlık yatırım almayı amaçlıyor.

Bloomberg’ün 25 Kasım tarihinde yayınladığı habere göre konuya yakın kaynaklar, Matrixport’un yıl içerisinde 100 milyon dolarlık yatırım almayı amaçladığını bildirdi. Kaynaklar, şirketin halihazırda 50 milyon dolarlık yatırım taahhüttü aldığını ancak daha fazlasını amaçladığını belirtti.

Geçtiğimiz yıl değerlemesini 1 milyar dolardan 1,5 milyar dolara çıkaran şirketin Halka İlişkiler Başkanı Ross Gan, kaynak yaratma tasarınını doğrulayarak spekülasyonların doğruluk ihtimalini artırdı. Gan, Matrixport’un, finansal hizmetler sağlayıcısı olarak şirketin vizyonunu gerçekleştirmeye istekli yatırımcılar da dahil olmak üzere normal iş akışının bir parçası olarak kilit hissedarlarla iletişim halinde olduğunu belirtti.

Şirketin kurucusu Jihan Wu bu arada dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Bitmain’in kurucusu olarak biliniyor. Jihan, geçtiğimiz eylül ayında zor vaziyetteki Bitcoin madencilik şirketleri için 250 milyon dolarlık bir yardım fonu oluşturmuştu.

Alakalı yazı:  Jihan Wu’dan Bitcoin Madencilerine 250 Milyon Dolarlık Yardım Eli

Uzmanlar, Matrixport’un FTX iflasından sonra kötümser bir havanın hakim olduğu kripto para endüstrisinde ilerleyişine devam ettiğini iddia etti. Şirket FTX’in iflasından etkilenmediğini ancak müşterilerinin FTX irtibatlı ürünlere maruz kalması hasebiyle zarara uğradığı söyledi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.