Solana (SOL) FTX Çöküşünde Ne Kadar Kayıp Yaşadığını Açıkladı

8

Bu yazımızda Solana (SOL) FTX Çöküşünde Ne Kadar Kayıp Yaşadığını Açıkladı ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Solana (SOL), kripto para borsası FTX iflasının ekosistemleri üzerindeki etkilerini izah etti. 

Solana resmi blog sitesinde 21 Kasım tarihinde güncellediği raporda, FTX çöküşünün ekosistemlerine olan etkilerini izah etti. Ağ güvenliğinin FTX iflasından etkilenmediğini söyleyen Solana, varlıkların bir bölümünün FTX bünyesinde mahsur kaldığını belirtti. Analistler, mahsur kalan varlıkların kasım ayının başında takriben 160 milyon dolar değerinde olduğunu iddia etti.

Raporda Solana Vakfı’nın FTX bünyesinde mahsur kalan nakit ve nakit benzeri varlıklarının yaklaşık 1 milyon dolar olduğu ve bu varlıkların Solana Vakfı’nın bilançosunda bulunan nakit ve nakit benzeri varlıkların takriben %1’ine eşit geldiği belirtildi. Izahta, mahsur kalan nakit pozisyonun vakfın operasyonları üzerindeki etkisinin savsaklayabilir düzeyde olduğunun altı çizildi.

Diğer taraftan 6 Kasım tarihinde FTX’in varlık transferlerini kapatmasıyla birlikte vakfın FTX bünyesinde 3,24 milyon dolar değerinde FTX Trading LTD adi pay senedinin, 3,43 milyon FTT’nin ve 134 milyon SRM’in mahsur kaldığı raporda bildirildi. Solana, mahsur kalan varlıkların geri alınıp alınamayacağının şu an için belirsizliğini koruduğunu belirtti. Ayrıca raporda, Solana’da faaliyet gösteren DeFi projelerinin birçoğunun FTX’den etkilenmediği veya çok az etkilendiği dile getirildi.

Coingecko verilerine göre kasım ayının başında 0,78 ile 0,85 dolar arasında işlem gören SRM, FTX’in iflasından sonra %87’in üzerinde değer kaybederek 0,18 dolara düşüş gösterdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.