Suriye’deki Teröristlere Kripto Para Gönderen 2 Kişiye Hapis Cezası

25

Bu yazımızda Suriye’deki Teröristlere Kripto Para Gönderen 2 Kişiye Hapis Cezası ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Fransa’daki yetkililer, Suriye’deki teröristlere kripto para yoluyla yardımcı olan iki kişi ile ilgili mapus cezası kararı aldı.

Cezayir orijinli Sami Allem ve Fas orijinli Abderrahman Cheikh, geçtiğimiz haftanın nihayetinde “terörizme finansman sağladıkları” gerekçesiyle Paris’te mahkeme karşısına çıktı.

Mahalli haber kaynaklarının aktarımına göre Allem, davası görüldükten sonra üç yıl mapus cezasına çarptırıldı. Cheikh ile ilgili da iki yıl mapus cezası kararı verildi.

Fransız yetkililer, bu iki şahsı Eylül 2020 tarihinde, terörizmle mücadele dahilinde düzenlenen bir operasyon esnasında gözaltına alınmıştı. Fransız polisi o tarihte Suriye’deki teröristlere fonlama sağladığından şüphelenilen toplam 29 ismi gözaltına alındı.

Allem ve Cheihk, Suriye’deki teröristlere 2018-2020 tarihleri arasında kripto parayla yardımcı olan bir örgütün üyesiydi. Suriye’ye terörizm finansmanı amacıyla gönderilen kripto paraların takriben 280 bin euro değerinde olduğu düşünülüyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.