• YARIM ALTIN
  8.391,00
  % -0,36
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8682
  % 0,05
 • € EURO
  35,6485
  % -0,12
 • £ POUND
  42,4298
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  4,5168
  % 0,09
 • РУБ RUBLE
  0,3792
  % 1,42
 • BITCOIN/TL
  2183454,276
  % -1,01
 • BIST 100
  11.036,48
  % -0,48

Sweatcoin Nedir Sweatcoin Kaç TL Sweatcoin Ne Zaman Çıkacak 2023 2025 2030

Sweatcoin Nedir Sweatcoin Kaç TL Sweatcoin Ne Zaman Çıkacak 2023 2025 2030

Kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen Sweatcoin nedir? ve 1 Sweatcoin kaç TL? sorularının yanıtı sayfamızdadır. Sweatcoin ne zaman çıkacak?

Sweatcoin, dünyanın en çok indirilen uygulamaları arasında yer alıyor. Siz adım attıkça Sweatcoin kazanmanıza olanak sağlayan uygulama Dünya Sağlık Örgütü, Amazon, Apple, Steam, Skate, Samsung gibi dünyanın en büyük kurum ve kuruluşlarının desteğini arkasına almayı başardı. Sweatcoin sağlıklı yaşam için yürüyüş yapmayı destekliyor.

Sweatcoin Nedir?

Online spor uygulaması olan Sweatcoin, attığınız adım sayısını kaydederek her 1,000 adımda ‘Sweatcoin’ olarak ödeme yapar. Ama elde ettiğiniz Sweatcoin’ler sadece uygulama içi ürün, tecrübe ve hizmet alımı için kullanabilirsiniz.

Tekliflerin günlük olarak değiştiği piyasada, sağlık uygulamalarından son teknoloji ürünlere kadar Sweatcoin’le anlaşmış firmalardan alabilirsiniz. İsterseniz, elinizdeki tüm Sweatcoinleri vakıfların açtığı kitlesel fonlama kampanyalarına bağışlayabilirsiniz.

Eskiden sadece dışarıdaki adımlarınızı ölçen Sweatcoin, 2019’dan beri tüm adımlarınızı ölçüyor.

Sweatcoin Uygulaması Nasıl Kurulur?

Öncelikle Sweatcoin resmi uygulamasını indirin. Adınızı soyadınızı doğru bir şekilde yazdığınızdan emin olun zira harf hatası yaparsanız ödeme alamazsınız. Uygulamaya tercihleriniz dahilinde konum servislerine erişim izni verdikten sonra telefon numaranızı da doğrulamanız gerekecek. Ardından e-posta adresinizi de dikkatli bir şekilde girdikten sonra hazırsınız. Sweatcoin uygulaması aracılığıyla adım atarak Sweatcoin kazanabilirsiniz.

Sweatcoin Nasıl Çalışıyor?

Android ve iOS üzerinde çalışan Sweatcoin, her iki işletim sistemininin uygulama mağazalarından telefon ve akıllı saatlere yüklenebilir. Uygulamayı yükledikten sonra, isminizi, telefonunuzu, e-mail adresinizi yazmanızı ve GPS’inizi açmanızı ister. Sweatcoin firmasına göre GPS’in açılmasının istenmesindeki amaç, dışarıda attığınız adımların sayılması ve sistemin kötüye kullanımını engellemek içindir. Ama merak etmeyin çünkü Sweatcoin, internet sitesinde kullanıcı verilerinin satılmayacağı yazıyor.

Uygulamada gerekli adımları gerçekleştirdiğiniz zaman, ivmeölçer ve GPS sizin adımlarınızı ölçer. Şu an 1,000 adım için 0,95 Sweatcoin ödeme yapıyor (ama kazandığınız Sweatcoinlerden %5 komisyon alınır).

Sweatcoin Yüklenebilir Mi?

1-Sweatcoinler Kolay Kolay Gelmiyor

Sweatcoin’leri toplamak gözüktüğü kadar kolay değil. Ne kadar dışarıda spor yaparsanız yapın, elde ettiğiniz Sweatcoin’lerin sayısı çabanıza oranla çok az kazanıyorsunuz. Eğer şu anki oranlara bakarsanız, son teknoloji ürünleri almak sizin için çok uzun sürebilir ve aldığınız zaman çok daha iyi modeller piyasaya çıkmış olacak.

Üstüne, kazanacağınız Sweatcoin’lerin sınırı var. Örnek verecek olursak, uygulamanın ücretsiz versiyonununda günlük 5 Sweatcoin kazanabilirsiniz. Eğer daha fazla kazanmak istiyorsanız, üyeliğinizi yenilemeniz lazım. Yani, yine ücreti Sweatcoin üzerinden ödeyeceksiniz.

2-Telefon Bataryanız İçin Kötü Olabilir

Sweatcoin, adımlarınızı takip etmek için uygulamalarda arka planda çalıştığı için telefon bataryasını hızlıca bitirir. Şu an Sweatcoin problemi çözmek için uğraşıyor. Ama çözüm bulunana kadar kullanıcılara telefonlarını tasarruf modunda çalıştırmalarını önerdi. İsterseniz uygulamayı açmayı unutabilirsiniz ama adımlarınızın tamamı sayılmaz.

3-Motivasyon, Takıntıya Dönüşebilir

Sweatcoin, sağlık başta olmak üzere hayatınızda belli adımlarda takıntılı olmanızı sağlar. Özellikle Sweatcoin kullananlar, dışarıda daha çok spor yaptıkları ve bunun sonucu olarak Sweatcoinlerini artırdıklarını söylediler. Hatta bazı kullanıcılar, daha çok Sweatcoin kazanmak için eve gidiş yolunu uzattı.

Bu trend, araştırmalar tarafından kanıtlandı. Fitbit’in 2015 yılında 200 kadın üzerinden yaptığı çalışmaya göre, kadınların karar verme süreçlerine kayda değer etkisi oldu. Çalışmaya göre kadınların %95’i haftalık egzersizlerini artırırken, %91’i eve giden yolu uzattı ve son olarak katılımcıların %56’sı hedeflerine daha fazla ulaşmak için yürüme hızlarını kayda değer ölçüde artırdı.

Bahsettiğimiz sonuçlar sizleri uygulamayı yüklemek için olumlu bir teşvik oluştururken, olumsuz taraflarını da eklemekte fayda var. Aynı çalışma, katılımcıların %79’unun günlük hedeflere ulaşmak için baskı altında hissettirirken, %59’u Fitbit’in günlük faaliyetlerini kontrol ettiğini düşünüyor. Ayrıca, katılımcıların %30’u cihazı taktıkları anda kendilerini suçlu hissettirdi.

Sweatcoin Ne İşe Yarar?

İngiliz Spor Hekimliği Dergisi’yle beraber yapılan çalışmaya göre, Sweatcoin kullanıcıları, normal kullanıcılara göre spor aktivitelerinde %20 arttı. Ayrıca değişimlerin daha kalıcı olduğu ve insanları motive etmede başarılı olduğu ortaya çıktı. İsterseniz çalışmanın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sweatcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bisiklet binerek veya yüzerek Sweatcoin kazanabilir miyim?

Bu sorunun cevabı hayır. Sweatcoin uygulaması sadece adım takibi yaptığından bisiklete binmek veya yüzmek aktivite takibi kapsamında kabul edilmiyor.

Sweatcoin’in dezavantajları neler?

Uygulama arka planda güç tükettiğinden telefonunuzun şarjı hızlı bir şekilde tükenebilir, uzun vadede bataryanızın sağlığı bundan olumsuz etkilenebilir.

Araç çubuğuna atla