Teknoloji Devi LG NFT Pazarına Giriyor: İşte Bu Altcoin’i Seçti

41

Bu yazımızda Teknoloji Devi LG NFT Pazarına Giriyor: İşte Bu Altcoin’i Seçti ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Dünyaca tanınmış kişi LG firması, Hedera (HBAR) altyapısını kullandığı NFT (Non-fungible token) platformunu yakın vakitte hayata geçirmeyi tasarılıyor.

Güney Koreli teknoloji devi LG, NFT piyasasına iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. LG tarafından hazırlanan yenilikçi NFT pazar yeri olan “LG Art Lab” belirli televizyonlarda kullanıma sunulacak. Hedera altyapısını kullanan NFT pazar yeri, kullanıcıların kolay bir QR kod okutma işlemiyle sahip oldukları LG televizyonlarından NFT alıp satmasına ve ekranlarında sergilemesine imkan tanıyacak.

Geçtiğimiz dönemlerde bir diğer Güney Kore şirketi Samsung‘un Nifty Gateway tarafından desteklenen 3 değişik model televizyonunda NFT hizmeti vermesi rakip firma olan LG’yi de bu sektörde bulunmaya teşvik etmiş gibi görünüyor.

Alakalı yazı:  Samsung, Akıllı Televizyonlarına NFT Platformu Ilave ediyor

Mevzubahis NFT pazar yeri için Ethereum altyapısı değil de Hedera altyapısı seçilmiş olması dikkatlerden kaçmasa da bunun belirgin bir sebebi var: LG, 2020’den beri Hedera’nın idare konseyinde bulunuyor. Bu noktada Hedera’nın blockchaini NFT işlemleri için düşük karbon ayak izli, ucuz ve hızlı bir tecrübe olanağı sağlayacak.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.