Terra (LUNA) CEO Do Kwon’un Yakalanma Kararı ile Birlikte Düşüşe Geçti: Son 2 Saatte Yüzde 45 Değer Kaybetti

35

Bu yazımızda Terra (LUNA) CEO Do Kwon’un Yakalanma Kararı ile Birlikte Düşüşe Geçti: Son 2 Saatte Yüzde 45 Değer Kaybetti ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Terra (LUNA), Güney Kore yetkilileri tarafından CEO Do Kwon ile ilgili gözaltına alınma kararı çıkarılmasının hemen peşinden son iki saatte %45 değer kaybı yaşadı.

Terra (LUNA) mayıs ayında kripto para piyasasında yaşanan düşüşün en büyük etkenlerden biri olmuştu. Verilere göre on binlerce kişinin takriben 40 milyar dolarlık mağdur edildiği Terra krizi sonrasında Güney Kore yetkilileri harekete geçmişti. Bugün TSİ sabah saatlerinde Terra CEO’su Do Kwon hakkında gözaltına alınma kararının çıkarılmasının hemen peşinden LUNA, 2 saatte %45’e yakın değer kaybı yaşadı.

Alakalı yazı:  Güney Kore’den Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon Ile ilgili Gözaltına alınma Kararı

Terra kurucusu Do Kwon, yaşanan çöküşün hemen peşinden kurtarma tasarısı çerçevesinde yeni bir kripto para birimi çıkarmayı öneri etmiş ve topluluk oylaması başlatmıştı Onay alan bu teklifle beraber eski LUNA’nın isimi LUNA Classic olarak değiştirilmiş ve bir hayli borsa da bu dönüşümü onaylamıştı.

Bunun üzerine Terra platformu tarafından LUNA isminde yeni bir token piyasaya sürüldü. 29 Mayıs tarihinde piyasaya sürülen yeni token birçok borsada işlem görmeye başlamasından kısa bir müddet sonra MEXC borsasında 19,5 dolara, ByBit ve Biture borsalarında 30 dolara kadar yükseliş performansı göstermişti.

Kısa müddetli yaşadığı yükselişin hemen peşinden düşüşe geçen ve bir müddet 1,5-2,5 dolar arasında akümüle olan LUNA geçtiğimiz günlerde büyük bir yükseliş yaşayarak %400’e yakın değer kazandı. Ancak bugün CEO Do Kwon’un yakalanma kararı ile sert bir şekilde düşüşe geçen LUNA son iki saatte %45’in üzerinde değer kaybı yaşadı.

CoinGecko verilerine göre en değerli 94. kripto para birimi olan LUNA, son 24 saatlik periyotta %36’dan fazla değer kaybetti ve 2,79 dolardan işlem görüyor. Birçok yatırımcı LUNA’nın düşmeden evvelki düzeyleri olan 120 dolarlara kadar yükseliş yaşamasını bekliyordu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.