Tether CTO’suna Göre Ethereum Hala Bitcoin’in Dengi Değil

59

Bu yazımızda Tether CTO’suna Göre Ethereum Hala Bitcoin’in Dengi Değil ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Tether’ın ve Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino’ya göre Ethereum, şu anki haliyle Bitcoin ile eşit değil.

Paolo Ardoino’ya göre Ethereum ekosisteminde sık sık yaşanan değişimler, Ethereum’u Bitcoin ile denk olmaktan alıkoyuyor.

The Block’a konuşan Ardoino, “Bitcoin bir çeşit para birimiyken, Ethereum bir yandan para birimi, bir yandan da bir platform olmaya çalışıyor. Fakat ETH, para birimi olma konusunda Bitcoin ile yarışamaz zira ETH’nin hem sabit bir arzı yok hem de daha ‘dünya bilgisayarı’ olamadı.” diye konuştu.

Ethereum topluluğu, bundan sadece birkaç saat sonra büyük Merge güncellemesini hayata geçirip, blockchaini proof-of-stake algoritmasına geçirmeyi amaçlıyor.

Fakat Tether’ın ve Bitfinex’in CTO’su Ardoino, yaklaşmakta olan güncellemeye kuşkulu gözlerle bakıyor:

“The Merge güncellemesi ne işlem fiyatlarında yaşanan meselesi çözecek ne de Ethereum’u daha merkeziyetsiz hale getirecek. Ethereum, The Merge güncellemesiyle beraber bütün odağı üstüne aldı fakat bunun neticeninde ortaya ne çıkacak?”

Ardoino’ya göre Ethereum, The Merge güncellemesine karşın Bitcoin’in konumuna ulaşamayacak:

“Burada konuşulması şart olan asıl şey Merge güncellemesinin neler getireceği değil, içinde bulunduğumuz sektörün üstüne yapıldığı ilkeleri asıl ortaya çıkaran varlıktır. Doğrusunu söylemek gerekirse yolundan şaşmayan tek varlık, Bitcoin’dir.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.