Twitter Mavi Tik Ücreti Kripto İle Ödenebilir: Elon Musk’ın Beğendiği Yanıt Heyecan Yarattı

36

Bu yazımızda Twitter Mavi Tik Ücreti Kripto İle Ödenebilir: Elon Musk’ın Beğendiği Yanıt Heyecan Yarattı ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Sosyal medya platformu Twitter’ı satın alan Elon Musk, “mavi tik” için aylık 8 dolar fiyat alınacağını izah etti. Gönderisine gelen “kripto ile mi ödenecek” cevabını beğenmesi dikkatlerden kaçmadı.

Elon Musk, 1 Kasım tarihli bir Twitter gönderisinde mavi tik konusunda dikkat çeken izahlarda bulundu. Mavi tiklerle alakalı yaptığı paylaşımında, “Twitter’da kimin mavi tikinin olup olmadığına göre yapılan lordluk & köylülük ayrımı tamamiyle saçmalıktan ibaret.” ifadelerine yer verdi.

Mavi tik hesaplardan ne kadar fiyat alınacağını tartışmalarına netlik kazandıran Musk, ücreti 8 dolar olarak belirlediğini izah etti.

Alakalı yazı:  Elon Musk Izah etti: Twitter’da Mavi Tik Fiyatı Belli Oldu

Mavi tik özelliğinin ücreti her ne kadar 8 dolar izah etse da bu ücretin ülkeden ülkeye ve o ülkenin “alım gücüne göre” farklık göstereceği belirtildi. Musk’ın mevzubahis gönderisine gelen “kulağa hoş geliyor, ödemeler kripto ile mi olacak?” cevabını beğenmesi dikkatlerden kaçmadı.

Şayet aylık mavi tik ödemeleri kripto paralar ile olursa bunun hangi kripto üzerinden olacağını kestirmek çok zor değil. Uzun vakittir Dogecoin (DOGE) hayranlığını dilinden düşürmeyen milyarder, şayet Twitter’da kripto ile ödemeleri başlatacaksa bu büyük olasılıkla DOGE olabilir.

Musk’ın Twitter’ı satın almasının hemen peşinden DOGE takriben %170 yükseliş yaşamış ve geçtiğimiz günlerde Cadılar Bayramı temalı DOGE gönderisi ile beraber yükselişin fitili bir defa daha ateşlenmişti.

Alakalı yazı:  Elon Musk Paylaşımı İle Dogecoin’i (DOGE) Harekete Geçirdi: Saatler İçerisinde Yüzde 30 Yükseliş

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.