Vite Coin Nedir? Projesi Neyi Vadediyor?

46

Bu yazımızda Vite Coin Nedir? Projesi Neyi Vadediyor? ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Yenilikçi sistemi ile PoW ve PoS’u geriden bırakan Vite coin’i araştırdık. Bu yazımızda sizler için Vite coin nedir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Vite, sıfır işlem fiyatı ilkesini benimseyen işlemleri kolaylaştırmak ve işlem hızını, güvenirliğini ve güvenliğini optimize etmek için Snapshot Chain (Anlık Görüntü Zinciri) yapısına sahip bir Directed Acyclic Graph tabanlı akıllı kontrat platformudur. Snapshot Chain, ağ güvenliğini sağlamak için Hierarchical Delegated Proof of Stake (HDPoS) metodunu kullanır. Bu aşina olduğumuz Proof of Stake ve Proof of Work sistemlerinden farklıdır. Vite platformunda ağ doğrulayıcılar (node) sadece stake ödülleri alır işlem fiyatı alamaz. ViteX Britanya Virgin Adaları merkezli bir borsadır. CoinMarketCap verilerine göre günlük işlem hacmi 68.440 dolar başka bir deyişle takriben 3 Bitcoin’dir (BTC).

VITE coin, kullanıcıların işlem fiyatı vermek yerine işlem kotası için VITE’i stake ettiği Vite ağındaki akıllı sözleşme uygulamalarında kullanılmak üzere çıkarılmış bir altcoindir. VITE bu arada Snapshot Block Producerlara rey vermek için de kullanılabilir. Ek olarak kullanılmayan işlem kotası olan bir VITE staker’ı, coin karşılığında bu kotayı kiralayabilir. Mesela kullanıcılar ViteX’in mahalli merkeziyetsiz coini VX karşılığında VITE’i stake edebilirler. VX ise ViteX borsasının alım satım ve değişim işlemlerinde kullanılması için çıkardığı ancak VITE’dan değişik olarak stake edilemeyen mahalli para birimidir.

VITE Coin Nasıl Çalışır?

VITE coin’in 2 kullanım alanı vardır. İlki, ViteX borsasında işlem kotası kazanmak için stake etmek ikincisi ise ticari amaçlarla alıp satmak veya değiştirmek. Coin direk akıllı sözleşmelere yönelik oluşturulmuştur. Hierarchical Delegated Proof of Stake (HDPoS) sistemiyle çalışıyor ve ağ doğrulayıcılar yalnızca stake fiyatı aldığı için işlem fiyatları düşük tutulabiliyor.

VITE Coin Çıkış Tarihi Ne Vakit?

Vite Coin projesi 2018 yılında faaliyetlerine başladı. Vite ekibinin amacı, parçalı Blockchainler sebebiyle kopuklaşan ekosistemi birleştirmek için tüm blockchainleri birleştirebilecek bir sistem oluşturmaktı. Vite ana ağının işlemlerine başladığı 2019 yılında beri gelişimini sürdüren ağ çok sayıda node destekleyicisine de ev sahipliği yapıyor.

VITE Coin Geleceği Nasıl?

Vite’in geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Mevcut ürünlerin arasında, merkeziyetsiz bir borsa (ViteX), çok amaçlı bir cüzdan uygulaması (Vite App), ödeme uygulaması (VitePay) ve devlet/müessesesel blok zinciri uygulamaları (VitePlus) bulunmaktadır.

ViteX, on-chain emir defteri ve eşleştirme motoru ile merkeziyetsiz bir borsadır ve şu anda 40’tan fazla dijital varlığı desteklemektedir.

Vite App, ticaret (ViteX), varlık idaresi (ViteWallet) ve dapp’lerin tek bir yerde yapılmasını sağlayan bir mobil uygulamadır.

VitePay ise şu anda Singapur’un Ce La Vi Sky Bar’ında ve Midwest Küresel ağı altındaki taksi hizmetlerinde kullanılabilecek hızlı, gidersiz ve güvenli bir ödeme aracıdır.

Vite platformu hızla sanal hudutların dışına çıkarak, gerçek dünyada bir ödeme yolu ve finansal hizmet sağlayıcısı olarak kendine yer edinmeye çalışıyor. Yüksek işlem hızı, sıfır işlem fiyatı ve işlem ve ödeme güvenlikleri üzerine yaptıkları inovatif analiz eder bağlamında VITE coin gelecekte bir itibari para birimi veya emtia olarak konumlanabilir.

VITE Nereden Alınır?

VITE’i OKEx ve Bittrex gibi büyük borsalardan veyahut Binance’ten %20 indirimle Vite Coin Al‘a tıklayarak alabilirsiniz. VITE’i kazmak için ise, Vite ağında, bilgisayarınızı Snapshot Block Producer olarak çalışabilir ve 30 milyon VITE coin’in yıllık enflasyonu şeklinde blok ödülleri alabilirsiniz node olarak çalıştırıp Vite kuruluşundan VITE ödülleri toplayabilirsiniz.

VITE Coin Yorumu

VITE coin’in 26 Temmuz 2022 16:30 tarihinde ücreti 0,0319 dolardır. 24 saatlik işlem hacmi ise 3,58 milyon dolar düzeylerinde bulunuyor. Son 24 saatte %9,52 düşüş yaşayan VITE coin, tüm vakitlerin en düşüğünden %44,57 yukarıda işlem görüyor. Ayrıca VITE tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin %92,28 aşağısında işlem görüyor.

Vite coin grafik verilerine 4 saatlik periyotta baktığımızda yükselen trendin devam ettiğini ancak bir geri çekilme mertebesinde bulunduğunu görebiliriz. Düşen ücretin 0.0258 – 0.0247 düzeyinde kuvvetli bir taleple karşılaşması halinde vite coin pump alabilir. Diğer taraftan yükseliş yönlü hareketin 0.0320 – 0.0350 düzeylerindeki arz bölgesinden reaksiyon alması da olası. Özellikle 0.0320 ve 0.0310 eviyelerinin test edilmiş direnç bölgeleri olmaları, VITE’in bir sonraki geri çekilmesinin bu düzeylerde başlayacağı düşüncesini pekiştiriyor. Orta vadede yükseliş trendinin devamı yorumunu yapabilmemiz için son tepe olan 0.0400’ın üzerinde bir kapanış beklememiz gerekir. Düşüş hareketinin devam etmesi halinde ise trend çizgisinin kırılması ve 0.0247 düzeyinin geçilmesiyle birlikte bir düşüş trendinin başladığı yönünde yorum yapabiliriz. Trend çizgisi veya talep bölgesinden birinin geçildiği vaziyet ise bir konsolidasyona yorulabilir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.