Wyre Payments İle Bolt Financial Arasındaki 1.5 Milyar Dolarlık Anlaşma İptal Edildi

64

Bu yazımızda Wyre Payments İle Bolt Financial Arasındaki 1.5 Milyar Dolarlık Anlaşma İptal Edildi ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Ödeme odaklı finansal teknoloji şirketi Bolt Financial ile Wyre Payments arasındaki 1.5 milyar dolarlık anlaşma karşılıklı karar neticeninde rafa kaldırıldı.

Wyre Payments hisse sahibi Ether Capital tarafından yapılan bir medya izahına göre, ödeme firması Bolt Financial‘ın San Francisco merkezli blockchain tabanlı ödeme şirketi Wyre’ı 1.5 milyar dolara satın almasını sağlayacak önemli bir anlaşma tarafların mutabakatı neticeninde rafa kaldırıldı.

Mevzubahis iptal edilen anlaşmanın yerine Bolt, Wyre’ın “tek tıkla çözüm” uygulaması için değişik ve daha düşük bütçeli bir anlaşmaya varacağını izah etti. Bununla beraber Ether Capital, Wyre üzerindeki pay hakkını korumaya devam edecek.

Wall Street Journel (WSJ) tarafından 7 Nisan tarihinde yapılan haberde, kripto girişimi Wyre Payments‘ın ödeme şirketi Bolt Financial tarafından satın alınacağı bildirilmişti.

Ayrıca 2021 yılında Wyre’ın, kullanıcılarına mahalli para birimleri ve kripto paralar arasında varlık taşımasına müsaade etmek için Visa ağına bağlandığı biliniyor.

Yapılan izahta şirketlerin bu kararı neden aldıklarına değin bir ayrıntı verilmedi.

Alakalı yazı:  Kripto Girişimi Wyre Payments 1.5 Milyar Dolarlık Bir Anlaşmayla Ödeme Şirketi Bolt Financial Tarafından Satın Alınacak -WSJ

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.