Yatırımcılar “Kripto Kışını” Alım Fırsatı Bildi: Son 12 Ayda Varlıklarını Artırdılar

9

Bu yazımızda Yatırımcılar “Kripto Kışını” Alım Fırsatı Bildi: Son 12 Ayda Varlıklarını Artırdılar ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin en büyük kripto para borsalarından Coinbase sponsorluğunda gerçekleştirilen bir anket, müessesesel yatırımcıların kripto para piyasasında yaşanan ayı sezonuna karşın yatırımlarını artırdıklarını ve geleceğe pozitif baktıklarını ortaya koydu.

Coinbase önderliğinde 21 Eylül-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 22 Kasım tarihinde yayımlanan anket, müessesesel yatırımcıların kripto paralara karşı alakasına değin güncel verileri ortaya koydu. Ankete göre kriptoya yatırım yapan müessesesel yatırımcıların %62’si son 12 ay içinde yatırımlarını artırdı. Buna karşılık, yatırımcıların sadece %12’si kriptoya olan alakasını ve yatırımını azalttı.

Anketin içinde yer alan “Sizce önümüzdeki 12 ay içinde kripto para ücretlerinin izleyeceği muhtemel yol ne olacak?” sorusuna cevap olarak müessesesellerin %53’ü ücretin yatay seyirde gitmeye devam edeceğini ve içinde bulunduğu aralığı koruyacağını belirtti.

Coinbase anketinin odağında yer alan temsili örneklem, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI merkezli 140 müessesesel yatırımcıdan oluşuyor ve bu yatırımcıların idaresi altında toplamda takriben 2,6 trilyon dolar tutarında idare altında varlıkları bulunuyor.

Buna ek olarak, katılımcıların %58’i önümüzdeki üç yıl içinde portföylerinin kriptoya olan dağılımını artırmayı tasarıladıklarını ve hemen hemen yarısı da kripto değerlemelerinin uzun vadede artacağına “kesin olarak katıldığını” söyledi.

Mevzubahis anket, Institutional Investor’s Custom Research Lab. tarafından gerçekleştirildi. CoinShares’e göre bu anket FTX çöküşünden önce yapıldığı için doğruluk konusunda kimi sapmalar yaşanmış olabilir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.