• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2176363,496
  % -4,11
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Banka Borcundan Dolayı Hapis Cezası Eve Haciz Olur mu

Banka Borcundan Dolayı Hapis Cezası Eve Haciz Olur mu

Bugünkü makalemizde sizlere Banka Borcundan Dolayı Hapis Cezası / Eve Haciz Olur mu?  ile alakalı ayrıntılı Yatırımlarımız yazısını paylaştık. Bugün Yazımızda ayrıca Banka Borcundan Dolayı Hapis Cezası / Eve Haciz Olur mu? ile ilgili yanıtları da bulabilirsiniz.

Bankalara kredi borcu ve kredi kartı borcu gibi çeşitli borçları bulunan kişilerin yaşadıkları en büyük sorunlardan biride bu borçları zamanında ödeyememektir. Bankaya borcu olanlar bu borçtan kurtulmak için çeşitli yollar ararken banka borcundan dolayı hapis cezası ya da eve haciz gelip gelmeyeceği de büyük bir merak konusudur.

Young caucasian couple hand holding credit card and debt bill on table in home,men and women have overdue financial foreclosure problem sit in room with serious and unhappy payment.

Banka Borç Sorgulama 

“Bankaya borcum var mı?” sorusunun yanıtı almak isteyen kişilerin borç sorgulama işlemini gerçekleştirmeleri yeterli olacaktır. Kalan borcun sorgulanması sonucunda kişi kalan borcunu öğrenerek buna göre ödeme planını oluşturacaktır.

Banka Borcundan Dolayı Hapis Cezası 

Bankalara olan borçlar nedeni ile hapis cezası alınıp alınmayacağı bazı kriterlere bağlıdır. Kredi borcundan dolayı hapis ya da kredi kartı borcundan dolayıp hapis cezasının alınıp alınamayacağı hususunda belirleyici olan kişinin borç ödeme muavafakatnamesi imzalayıp imzalamadığına bağlıdır. Bu sözleşme genelde bankalar tarafından kredi borcu yapılandırma başvurusunda bulunan kişilere imzalatılmaktadır.

Kredi borcunu ödemek isteyen kişilere sunulan bir alternatif olan kredi borcu taksitlendirme ve kredi kartı borcu taksitlendirme sözleşmesini imzalayan kişilere imzalatılan bu sözleşmelerde borcun ödenmemesi durumunda hapis cezasının alınacağı hükmü bulunmakta olup bu nedenle borcu kesinlikle ödeyebileceğine inanmayan kişilerin bu sözleşmeyi imzalamamaları gerekmektedir.

Banka Borcundan Dolayı Eve Haciz 

Çıkarılan yeni yasa ile beraber eve haciz uygulamasında bazı değişikliklere gidilmiştir. Borç nedeniyle haciz edilip edilmeyeceğini merak eden kişilerin karşılaşacakları sonuç borçtan dolayı hapis cezası ile aynıdır.

BDDK

Araç çubuğuna atla