• YARIM ALTIN
  7.840,00
  % -0,35
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5037
  % -0,90
 • € EURO
  34,9670
  % -0,82
 • £ POUND
  41,4507
  % -0,82
 • ¥ YUAN
  4,4888
  % -0,84
 • РУБ RUBLE
  0,3809
  % 3,03
 • BITCOIN/TL
  2104808,219
  % -3,31
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Emekli Maaşında Banka Nasıl Değiştirilir

Emekli Maaşında Banka Nasıl Değiştirilir

Bugünkü makalemizde sizlere Emekli Maaşında Banka Nasıl Değiştirilir?  ile alakalı ayrıntılı Yatırımlarımız yazısını paylaştık. Bugün Yazımızda ayrıca Emekli Maaşında Banka Nasıl Değiştirilir? ile ilgili yanıtları da bulabilirsiniz. Konut kredisi hakkında öğrenmek istediklerinizi yazımızı sonuna kadar okuyarak öğrenebilirsiniz. Yorum yaparak öğrenmek isteyenlere ve bizlere de yardımcı olabilirsiniz.

Emekli Maaşında Banka Nasıl Değiştirilir?

Yıllarca çalıştıktan sonra emekliliği hak eden insanlar devlet tarafından her ay düzenli olarak  maaş almaya hak kazanır. Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır? Daha önce ödenen primlerin oranına göre aylık alan emekliler maaşlarını otomatik olarak emekliliği hak ettiği kurum üzerinden kamu sermaye destekli olan bankalardan biri aracılığıyla çeker. Son zamanlarda emekliler maaşlarını çekmek için PTT şubelerine  yönlendirilmiş ve buradan maaşlarını düzenli olarak almaya başlamışlardı.

closeup wrinkled hands of a senior person holding some Turkish Lira. fifty and hundred turkish liras

2014 yılından itibaren emekli maaşları farklı bankalarda kaydırılmıştır. Emekliler maaşlarını istedikleri bankaya taşıyabilmektedirler. Emekli maaşı banka değişikliği olarak söylenen bu yeni uygulama ile her emekli istediği banka şubesini seçebilmektedir. Emekliler çalışmak istediği bankanın görevlisine emekli olduğunu ve bu bankadan maaşını almak istediğini iletmesi yeterlidir.

Talebin iletilmesinden sonra görevli olan banka personeli emeklinin maaşını hak ettiği Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne bildirmesi gerekir. Kuruma bir dilekçe yazılarak başvuruda  bulunulması gerekir. Böylece maaşını hangi bankadan almak istediğini belirten dilekçe Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne bildirilmesi yeterlidir. Daha sonra kısa süre içerisinde emekli maaşını farklı bir bankaya taşıma işlemi sonuçlanmış olacaktır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu işlem oldukça hızlanmıştır. İşleri hızlandırmak isteyenlere Devlet kanalı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ekranından bu dilekçeyi sanal ortamda yazarak değişiklik talebinde bulunabilir. Emekli maaşı banka değişikliği işlemi yapmak için emeklilerin bilmesi gereken en önemli konulardan biri hesabını taşımak istediği bankaya herhangi bir kredi borcunun olmaması şarttır. Kredi borcu olan emekliler maaş almak istediği banka tercihini kullanamamaktadır.Sizler de emekliliği hak ettiyseniz ve herhangi bir kredi borcumuz yoksa kolaylıkla istediğiniz bankadan maaşınızı çekmek için müracaatta bulunur bu kolaylıktan faydalanabilirsiniz.

Araç çubuğuna atla